Ericsson wypróbuje Bluetooth

Firma Ericsson planuje uruchomienie w Japonii pilotażowego programu, mającego sprawdzić przydatność technologii Bluetooth w zastosowaniach komercyjnych.

Przedstawiciele japońskiej filii koncernu Ericsson poinformowali o planach uruchomienia programu mającego sprawdzić przydatność technologii Bluetooth, umożliwiającej bezprzewodowe przesyłanie danych na niewielkim dystansie (do 10 metrów), w zastosowaniach komercyjnych. W realizację projektu zaangażowały się również firmy Marubeni, Handspring (producent przenośnych komputerów) oraz kilka innych przedsiębiorstw.

Urządzenia wykorzystujące technologię Bluetooth udostępnione zostaną na okres próbny, w dwóch tokijskich kawiarenkach internetowych. Z kolei japońskie koleje West Japan Railway wykorzystają tę technologię do podłączenia do Internetu terminali na jednej ze stacji oraz przenośnych komputerów w jednym z ekspresowych pociągów.

"Podobne projekty zostaną niedługo uruchomione w USA oraz kilku krajach europejskich - między innymi w supermarketach, gdzie technologia Bluetooth zostanie wykorzystana do regulowania płatności. W Japonii nie ma na razie takiej możliwości, ponieważ tylko niewielki odsetek mieszkańców korzysta z kart kredytowych" - powiedział Morgan Bengtsson, przedstawiciel firmy Ericsson.


Zobacz również