Ericsson z GPRS

Szwedzki koncern Ericsson zaprezentował telefon komórkowy R520M, obsługujący standard GPRS.

Jeden z liderów rynku telekomunikacyjnego, szwedzki Ericsson, przygotowuje się na podbój rynku telefonów komórkowych nowej generacji obsługujących standard GPRS (pakietowa transmisja danych). Standard GPRS umożliwia m.in. szybką transmisję danych z prędkością nawet do 115 Kb/s. Ponadto pozwala na bezpłatne stałe (24 h/dobę) podłączenie do Internetu, poczty elektronicznej oraz zasobów informacyjnych sieci korporacyjnych.

Podczas odbywającej się w Nowym Jorku imprezy Internet World Wireless, Ericsson zaprezentował aparat R520M, który umożliwia transmisję danych z prędkością do 56 Kb/s. Ponadto urządzenie wyposażono w port bezprzewodowej transmisji Bluetooth, funkcję rozpoznawania mowy, terminarz, baterię litowo-jonową wystarczającą na 150 godzin pracy (w stanie czuwania) oraz duży wyświetlacz składający się z 6 linii.

Premierę aparatu Ericsson R520M zapowiedziano na kwiecień bieżącego roku - początkowo urządzenie zostanie wprowadzone do sprzedaży wyłącznie na terenie USA, a jego cenę ustalono na ok. 600 USD. Dystrybucją aparatu zajmie się amerykański operator telefonii komórkowej firma AT&T Wireless. Planuje ona, iż do końca roku 40% jej abonentów będzie w zasięgu sieci GPRS.