Erotyka prześwietlona rentgenem. Nietypowy kalendarz EIZO

Jeśli kalendarze ze zdjęciami "pin-up" są mniej popularne wśród lekarzy, to kalendarz wykonany dla firmy EIZO przez niemiecką agencję reklamową Butter może tę sytuację odmienić. W kalendarzu zobaczymy co prawda zdjęcia modelek, ale są to zdjęcia... rentgenowskie.

PC World Testy - monitory LCD

EIZO to koncern produkujący monitory do zastosowań domowych i biurowych, profesjonalne monitory dla grafików i graczy komputerowych, jak również wyświetlacze do zastosowań medycznych.

Stąd też nietypowy pomysł na reklamę rozwiązań firmy dla medycyny - kalendarz pin-up z aktami wykonanymi promieniami rentgenowskimi. Co ciekawe, nie wszystkie przybierane przez modelki pozy można uznać za wysmakowane kobiece akty. Z drugiej strony, bardziej nagim już być nie można...

Pomysł na tę formę promocji powstał w niemieckiej agencji reklamowej Butter. Dyrektorem kreatywnym projektu był Matthias Eickmeyer, a dyrektorem artystycznym - Nadine Schlichte.

EIZO Pin-up Calendar 2010 - zobacz galerię:

(kliknij zdjęcie, aby przejść do galerii)

Czy kalendarz to tylko projekt reklamowy czy też EIZO planuje jego wydawanie? Zapytaliśmy o to firmę Alstor, dystrybutora sprzętu marki EIZO w Polsce. "Niestety nie mamy pełnej wiedzy na ten temat. Projekt został wykonany dla niemieckiego dystrybutora, który twierdzi, że nie ma wersji drukowanej. Niestety nie wiemy, jakie są ich plany" - komentuje Karolina Trojanowska, kierownik działu marketingu Alstora.