Eryk Kopczyński najlepszy w TopCoder Open 2005!

Polscy informatycy wciąż najlepsi! W prestiżowym konkursie TopCoder Open 2005 pierwsze miejsce w konkurencji algorytmów zajął Eryk Kopczyński, student II roku studiów doktoranckich Uniwersytetu Warszawskiego. To nie jedyny sukces Polaków. Od dłuższego czasu, nasi rodacy zajmują najwyższe miejsca. Polskie Uniwersytety znajdują się w ścisłej czołówce rankingu.

Eryk Kopczyński, w turnieju posługujący się pseudonimem "Eryx", to kolejny Polak, sięgający po najwyższą nagrodę w TopCoderze. W zeszłym roku, to zaszczytne miejsce zajął inny nasz rodak - Tomek Czajka. Także w rankingu zespołowym (podział na kraje bądź uczelnie) Polska zajmuje najwyższe pozycje. W klasyfikacji uczelni, na pierwszym miejscu znajduje się rodzima uczelnia Eryka Kopczyńskiego - Uniwersytet Warszawski (szkoła dzierży złoto niezmiennie od lutego!). Wśród najlepszych uczelni świata znajdują się także 3 inne polskie szkoły wyższe - Uniwersytet Wrocławski (12 miejsce), Jagielloński (14) oraz Politechnika Poznańska (22). Trzeba zauważyć, że wyprzedziliśmy takie sławy Uniwersytet Moskiewski, Uniwersytet Waterloo, Stanford czy MIT (dopiero czwarte miejsce). Na liście najlepszych krajów, Polska utrzymuje czołowe pozycje, choć nieznaczną liczbą punktów wyprzedziły nas Stany Zjednoczone.

Eryk Kopczyński najlepszy w TopCoder Open 2005!

Zwycięski Eryk Kopczyński

Wszystkim finalistom, a w szczególności Erykowi, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ranking uczelni

Ranking krajów

Więcej: TopCoder

Aktualizacja: 05 grudnia 2005 10:04

Niezmiernie miło nam poinformować, że Polska znajduje się obecnie na pierwszym miejscu w rankingu TopCoder. W klasyfikacji uniwersytetów uczelnia z Warszawy wciąż dzierży pozycję lidera. Inne polskie szkoły wzmocniły natomiast swoje pozycje. Obecnie więc zajmują następujące pozycje:

1. Uniwersytet Warszawski

9. Uniwersytet Wrocławski

16. Uniwersytet Jagiellonski

20. Politechnika Poznańska