Eudora - zalecane uaktualnienie

Firma Qualcomm, producent popularnego program pocztowego Eudora, udostępniła uaktualnioną wersję tej aplikacji, z której usunięto błąd w zabezpieczeniach. Co ciekawe, producent podał, iż błąd mógł powodować zawieszanie się programu - niezależni eksperci twierdzą jednak, że błąd był znacznie groźniejszy...

Przedstawiciele Qualcomm nie podali, co dokładnie zmieniło się w nowej wersji Eudory - w opisie nowej wersji zaznaczono jedynie, że usunięto z niej błąd, powodujący zawieszenia się programu. John Heasman z firmy NGS Software - która wykryła problem - jest jednak innego zdania. Według niego, w wersjach 6.2 dla Windows (i wcześniejszych) znajdował się poważny błąd, który umożliwiał nieautoryzowanemu użytkownikowi uzyskanie pełnego dostępu do komputera - warunkiem było otworzenie w Eudorze odpowiednio spreparowanego e-maila.

NGS Software zapowiedziała już, że do 2 maja nie opublikuje szczegółowych informacji o błędach - by dać użytkownikom czas na uaktualnienie programu. Stanowisko NGS Software w tej sprawie zdaje się potwierdzać opinia firmy Secunia, która uznała błędy w Eudorze za 'wysoce krytyczne'.

Nową wersję Eudory można znaleźć w naszym serwisie.


Zobacz również