Euro 2008: Komputerowa symulacja meczu Polska - Chorwacja

Już wkrótce oczy milionów kibiców zwrócą się w stronę Wörtherseestadion, w Klagenfurcie. To właśnie na murawie tego stadionu rozegrany zostanie pierwszy mecz reprezentacji Polski w ramach EURO 2008. Niektórzy komentatorzy twierdzą, że spotkanie rozpoczęło się już kilka tygodni temu - od umieszczenia słynnej reklamy na youtubie. My poszliśmy o krok dalej i postanowiliśmy przeprowadzić dla Was pełną symulację meczu. Chcecie wiedzieć jaki jest wynik wirtualnego spotkania?

Do historycznego meczu pozostało niewiele czasu. W niedzielę, 8 czerwca 2008, o godzinie 20:45, gwizdek norweskiego sędziego Toma Henniga Ovrebo rozpocznie emocjonujące spotkanie w ramach EURO 2008. Wtedy to ostatecznie okaże się czy drużyna zbudowana przez Leo Beenhakkera ma potencjał by pobić Europę.

Euro 2008: Komputerowa symulacja meczu Polska - Chorwacja

Wörtherseestadion

Wielu kibiców twierdzi, że wojna rozpoczęła się już dawno, w momencie, w którym na youtubie ukazał się kontrowersyjny filmik, który ukazywał Polaków jako złodziei i przy okazji obrażał niemiecki hymn narodowy (oczywiście na reakcję pomysłowych internautów nie trzeba było długo czekać: Przykład 1, Przykład 2, Przykład 3). Później było już tylko gorzej, czego kulminację widzieliśmy wczoraj na ostatniej stronie Super Expressu. W sprawie zabrał głos nawet sam Leo Beenhakker, który stwierdził, że "Ta okładka to coś brudnego, dziwnego. Na takie pomysły wpadają chorzy ludzie."

Emocje związane ze spotkaniem Polska - Niemcy wciąż pozostają jednak niezwykle silne. Z tego powodu postanowiliśmy nieco zakrzywić czasoprzestrzeń i obejrzeć mecz jeszcze przed niedzielnym gwizdkiem. W efekcie, już dziś możemy zaprezentować Wam pełną relację ze spotkania Polska - Niemcy. Artykuł powstał na podstawie symulacji z dwóch gier komputerowych najbardziej związanych z wydarzeniem: UEFA EURO 2008 od Electronic Arts oraz Pro Evolution Soccer 2008 od Konami (patch Carvalho7). Jakie są wyniki spotkań?

Aktualizacja: 16 czerwca 2008 15:53

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że dzisiejsze spotkanie będzie dla Polaków ostatnim, jeśli chodzi o Euro 2008. Mimo to, postanowiliśmy przeprowadzić dla Was kolejną symulację meczu naszych rodaków. Przyznam, że wyniki okazały się niezwykle zaskakujące... Czy czeka nas cud?

Polska: - Bramkarz: Artur Boruc, Obrońcy: Michał Żewłakow, Jacek Bąk, Marcin Wasilewski, Paweł Golański, Pomocnicy: Wojciech Łobodziński, Jacek Krzynówek, Mariusz Lewandowski, Dariusz Dudka Napastnicy: Maciej Żurawski, Euzebiusz Smolarek.

Chorwacja: - Bramkarz: Stipe Pletikosa Obrońcy: Dario Simic, Hrvoje Vejic, Dario Knezevic, Danijel Pranjic; Pomocnicy: Jerko Leko, Nikola Pokrivac, Ognjen Vukojevic, Ivan Rakitic Napastnicy: Mladen Petric, Ivan Klasnic

Wyniki:

UEFA Euro 2008: Polska 3 : 1 Chorwacja (Niemcy 2:0 Austria)

Bramki: 24' Jacek Krzynówek, 40' Maciej Żurawski, 45' Danijel Pranjic, 81' Dariusz Dudka

Wszyscy czekamy na taki wynik!

PES 2008: Polska 0 : 0 Chorwacja (Niemcy 1:0 Austria)

Cóż, niestety w obu przypadkach Polacy nie awansują do ćwierćfinałów Euro 2008. Świetny wynik z Chorwacją pozwala nam jednak wierzyć, że może faktycznie dziś wieczorem doczekamy się prawdziwego cudu. Na koniec pozostaje gorąco kibicować naszym piłkarzom i trzymać kciuki za reprezentację Austrii.

Do boju!

Aktualizacja: 12 czerwca 2008 15:36

Specjalnie na mecz z Austrią przygotowaliśmy dla Was komputerową symulację spotkania Austria - Polska. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Aktualizacja: 09 czerwca 2008 11:57

Niestety, nasz komputerowy scenariusz meczu Niemcy : Polska okazał się brutalnie podobny do rzeczywistości. W niedzielę Lukas Podolski strzelił dwie fantastyczne bramki i całkowicie pogrążył drużynę biało - czerwonych. Cóż, z wielkim bólem trzeba przyznać, że naszym całkowicie się należało, a Niemcy dominowali niemal na każdym polu. Czyżby zimna statystyka i algorytmy dobrze radziły sobie z typowaniem wyników meczów? Przekonamy się przy kolejnym spotkaniu Polaków, czyli podczas czwartkowego meczu Austria - Polska. Jeszcze przed spotkaniem nasz artykuł zostanie wzbogacony o tę właśnie symulację. Co tym razem pokaże program komputerowy?