"Euro 2012" - animacja Tomasza Bagińskiego przed meczem Polska - Francja

Animacja "Euro 2012" autorstwa Tomasza Bagińskiego należy do serii "Move You Imagination", która powstała w celu promowania naszego kraju. Film zostanie zaprezentowany przed dzisiejszym meczem towarzyskim między piłkarskimi reprezentacjami Polski i Francji.

Mecz odbędzie się dzisiaj o godzinie 21:00 na stadionie Legii w Warszawie. Samo widowisko piłkarskie wywoła zapewne wielkie emocje, a nasza kadra będzie mogła po raz kolejny sprawdzić swoją formę przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Polsce w przyszłym roku.

Przed meczem, po raz pierwszy publicznie, zostanie zaprezentowany film Tomasza Bagińskiego, który promuje Euro 2012 w Polsce oraz stadiony przygotowywane na te mistrzostwa. Mowa o obiektach w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Zobacz również:

  • Nasze magiczne Encanto - gdzie obejrzeć online?

Dzieło Tomasza Bagińskiego należy do serii Move Your Imagination, która promują nasz kraj poza jego granicami. Kto nie będzie mógł stawić się na stadionie, ten w bardziej kameralnych warunkach może obejrzeć film w domu. Animacja została zamieszczona poniżej.

Sam film budzi mieszane uczucia. Z jednej strony jest efektowny, ale z drugiej zastosowane w nim odniesienia do folkloru bardziej kojarzą się z kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Pn. niż Polski. Całość jest też mocno propagandowa, ale takie akurat było założenie więc trudno to krytykować.