Euro 2016: koniec z darmowym oglądaniem wszystkich meczów

Transmisje meczów Euro 2016 na zagranicznych kanałach zostaną zablokowane dla kibiców w Polsce.

Część meczów Euro 2016 można oglądać za darmo w kanałach otwartych (Polsat, TVP). Chcąc obejrzeć wszystkie trzeba liczyć się z wykupieniem dostępu na kanałach (platformach) płatnych, lub pogodzić się z komentarzem w innym języku i śledzić zmagania piłkarzy na zagranicznych kanałach (np. niemieckie ZDF, ARD czy SAT 1) dostępnych z poziomu kablówek oraz platform cyfrowych. Dla osób korzystających do tej pory z tej drugiej darmowej opcji mamy niepokojące informacje: Stowarzyszenie Sygnał podjęło działania mające na celu zablokowanie sygnału wspomnianych kanałów na terenie Polski.

"Niemieckie stacje nie mają licencji na pokazywanie meczów Euro 2016 w Polsce, tylko na Niemcy" - tłumaczy Jarosław Mosiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał dodając, że już od poniedziałku jakość transmisji, która docelowo ma być całkowicie odcięta, pogorszyła się.

Pozew zbiorowy przeciwko Ipla.pl

Przy tej okazji warto przypomnieć, że nawet decydując się na wykup dostępu do transmisji wszystkich meczów Euro 2016 nie możemy być pewni dostarczonej usługi. Tak jest w przypadku serwisu Ipla, który niestety nie "wyrabia się" z zapewnieniem sygnału odpowiedniej jakości, co objawiało się w przypadku części osób zacinaniem obrazu niepozwalającym praktycznie na obejrzenie meczu. Sytuacja ta doprowadziła nawet do tego, że na Facebooku powstała strona "Zbiorowy pozew przeciw Ipla.pl".