Euro 2016: potęgi piłkarskie mocno zakodowane. Internauci są wściekli

Euro 2016 zbliża się wielkimi krokami. Poznaliśmy właśnie ofertę Polsatu, która wzburzyła wielu internautów.

Wielbiciele piłki nożnej z niecierpliwością czekają na zbliżający się turniej Euro 2016. Wszystkie 51 meczów można będzie obejrzeć na nowych zakodowanych i płatnych kanałach Polsatu - Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3. Co z jednak z widzami otwartego Polsatu? Obejrzą w nim transmisję z 24 spotkań.

"Każdego dnia turniejowego na antenie otwartej Polsatu (równoległa transmisja tych samych meczów w Polsat Sport) - przynajmniej jeden mecz dziennie i wszystkie mecze Polaków!" - czytamy w komunikacie Polsatu.

Polsat maksymalizuje zyski, internauci niezadowoleni

Dzisiaj wiemy już też, które spotkania, poza meczem otwarcia, wszystkimi meczami polskiej reprezentacji, czterema meczami 1/8 finału, wszystkimi ćwierćfinałami, półfinałami oraz finałem będą transmitowane w otwartym Polsacie:

11 czerwca: Albania – Szwajcaria

13 czerwca: Hiszpania – Czechy

14 czerwca: Austria – Węgry

15 czerwca: Rosja – Słowacja

17 czerwca: Włochy – Szwecja

18 czerwca: Belgia – Irlandia

19 czerwca: Rumunia – Albania

20 czerwca: Rosja – Walia

22 czerwca: Islandia – Austria

Po opublikowaniu tych informacji część internautów ostro skrytykowała Polsat za to, że w otwartym kanale będzie transmisja jedynie 24 spotkań. Nie mają jednak racji, ponieważ wiadomo o tym było już kilka miesięcy temu.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda jeżeli przyjrzymy się podziałowi spotkań pomiędzy kanał otwarty i kanały płatne. Trudno bowiem nie odnieść wrażenia, że Polsat postanowił zmaksymalizować zyski, co oznacza, że starcia takich potęg piłkarskich jak Niemcy, Włochy i Hiszpania obejrzymy w otwartym kanale tylko po razie, natomiast piłkarzy Anglii nie zobaczymy w ogóle.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że to nie pierwsza "wpadka" Polsatu w ostatnich latach. W 2014 roku podpadł bowiem internautom kodując transmisje meczów Mistrzostw Świata w siatkówce.