Europa: Canon rządzi na rynku cyfrówek

Canon utrzymał w 2007 roku swoją dominującą pozycję na rynku europejskim w sektorze cyfrowych aparatów fotograficznych - wynika z badań firmy GfK. Urządzenia japońskiego producenta cieszyły się największą popularnością zarówno w segmencie kompaktów, jak i cyfrowych lustrzanek.

Z badań przeprowadzonych na rynku europejskim przez firmę GfK wynika, że firma Canon utrzymała w 2007 roku pozycję numer 1 w sprzedaży cyfrowych aparatów fotograficznych (szósty rok z rzędu). Korporacja zdobyła pierwsze miejsca zarówno w segmencie kompaktów, jak i cyfrowych lustrzanek DSLR. W tym pierwszym największym zainteresowaniem klientów cieszył się model IXUS 70, natomiast w drugim - model EOS 400D.

"2007 rok był znakomity dla firmy Canon w rozwoju na europejskim rynku aparatów" - powiedział Mogens Jensen z firmy Canon. "Nie tylko zaowocował utrzymaniem przez firmę pozycji numer 1 ale pozwolił to osiągnąć pomimo rosnącej konkurencji" - dodał Jensen.

Warto nadmienić, że w wyniku sprzedaży 700 000 sztuk EOSa 400D, wciąż wysokiej sprzedaży modeli z serii EOS-1 oraz dużego zainteresowania obiektywami z serii EF, Canon posiada aż 48,7% europejskiego rynku DSLR.

Źródło: PhotographyBlog.com.