Europa: Microsoft udostępni Windows 7 Family Pack oraz Windows 7 w wersji Upgrade

Microsoft poinformował, że zamierza udostępnić w Europie system Windows 7 w wersji Upgrade oraz rodzinny pakiet Windows 7 Family Pack. Potwierdził również, że najnowszy OS będzie zawierał przeglądarkę IE8.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Microsoft postanowił udostępnić na rynku amerykańskim i kanadyjskim rodzinny pakiet Windows 7 Family Pack, który umożliwia instalację i korzystanie z systemu Windows 7 Home Premium na 3 oddzielnych komputerach (muszą one posiadać legalną kopię Windows XP lub Visty) w ramach jednego gospodarstwa domowego. Gigant z Redmond wycenił go na 149,99 USD.

Obecnie rzecznik prasowy Microsoftu, Brandon LeBlanc, za pośrednictwem bloga poinformował, że z "rodzinnego" rozwiązania będą również mogli skorzystać (od 22 października) mieszkańcy wybranych europejskich krajów - konkretnie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Austrii, Holandii i Szwecji. Niestety propozycja dotyczy bliżej nieokreślonej ograniczonej liczby zestawów, których cena została ustalona na poziomie 149,99 funtów (Wielka Brytania) i 149,99 euro (pozostałe kraje).

LeBlanc potwierdził też, że Microsoft zrezygnował z "siódemki" w pozbawionej Internet Explorera wersji E. Zapowiedział jednocześnie, że Europejczycy będą mogli skorzystać z OS-u w wersji Upgrade (oraz pełnej; dostępne w systemie przedsprzedaży od 1 września), który co prawda dysponuje IE8, lecz pozwala podczas instalacji na dostęp do "okna wyboru" zapewniającego możliwość wyboru konkurencyjnej przeglądarki i wyłączenie IE.

Dodać również należy, że gigant z Redmond nie wycofuje się z przeznaczonej na rynek europejski wersji Windows 7 N (pozbawiona ona jest odtwarzacza Windows Media Player), natomiast klienci którzy zamówili już w przedsprzedaży pełny system w wersji E otrzymają w zamian OS dysponujący przeglądarką IE8 (jeżeli dokonają/dokonali zamówienia przed 1 września, będą mieli możliwość otrzymania pełnej wersji systemu za cenę systemu na licencji typu upgrade).