Europa Universalis: Rome w produkcji

Jak wiadomo nie od razu Rzym zbudowano. Tak też będzie z najnowszym dziełem z serii Europa Universalis. Premiera Europa Universalis: Rome wyznaczona została na "drugi kwartał przyszłego roku". Producent zarzeka się jednocześnie, że warto poczekać.

Tym razem firma Paradox chce przenieść nas w czasie w daleką przeszłość Europy. Nasze działania w Europa Universalis: Rome zaczniemy wraz z pierwszą wojną punicką, zakończymy natomiast w ostatnich latach ery panowania Rzymu.

Kolejna odsłona cyklu Europa Universalis ma posiadać jeszcze więcej opcji pozwalających graczowi dokładniej kontrolować swoją nację. Tak jak i w poprzednich częściach gry, najważniejsze będzie skuteczne poprowadzenie kraju do zwycięstwa - poprzez działania zbrojne, dyplomację lub też ekonomię.

Producent twierdzi, że Europa Universalis: Rome zadowoli nawet najbardziej wybrednych graczy. Tytuł ma być "czymś na co fani strategii czekali od dawna". Zazwyczaj w redakcji podchodzimy bardzo chłodno do tego typu wypowiedzi. Zważywszy jednak na dorobek Paradox jesteśmy w stanie chociaż częściowo uwierzyć w te zapewnienia. Przypomnę tylko, że firma ta odpowiedzialna była nie tylko za serię Europa Universalis ale także znakomite Hearts of Iron.


Zobacz również