Europejska Agencja Kosmiczna stworzyła słuchawki do iPoda

Europejska Agencja Kosmiczna opracowała... słuchawki do iPoda. Wbrew pozorom jej pracownicy nie zajmują się jednak głupotami. Słuchawki te potrafią monitorować pracę ludzkiego serca i są o wiele wygodniejsze od urządzeń używanych zazwyczaj w tym celu.

Zdaniem przedstawicieli Europejskiej Agencji Kosmicznej, nowe słuchawki są dużym krokiem w przód jeśli chodzi o sprzęt mający zastosowanie w szeroko rozumianej branży medycznej. Dzięki nim, osoby chorujące nie potrzebują niewygodnej, dużej aparatury, by zbadać swój rytm serca. Zamiast pasów opinających klatkę piersiową mamy tu do czynienia z prostymi słuchawkami, które mierzą rytm serca poprzez tkanki znajdujące się w ludzkim uchu. Wystarczy więc włączyć ulubioną muzykę i skorzystać z odpowiedniej aplikacji, by dowiedzieć się tego, co normalnie zajęłoby sporo czasu i było niezbyt komfortowe.

Co ciekawe, Europejska Agencja Kosmiczna zaznacza, że kolejne wersje słuchawek będą miały większe możliwości. Mają one chociażby móc mierzyć poziom tlenu w krwi. Nie wiadomo jednak kiedy mogłyby one wejść do masowej produkcji i stać się dostępne dla przeciętnego Kowalskiego.