Europejska Fundacja Internetu

Parlament Europejski zdecydowanie opowiada się za szybkim i nieskrępowanym rozwojem Internetu na naszym kontynencie.

Temat nowej, niezależnej polityki dotyczącej Internetu zostanie podjęty w tym tygodniu przez Parlament Europejski. Powołana zostanie Europejska Fundacja Internetu (The European Internet Foundation - EIF), która składać się będzie z 50 członków Parlamentu oraz grupy przedstawicieli największych koncernów i firm intenetowych Starego Kontynentu.

Nowa organizacja skupi się na rozwoju "elektronicznej demokracji" i konsekwentnej "digitalizacji" Europy. Członkowie EIF mają nadzieję na szybkie uczynienie rzeczywistością idei "dostępu do sieci dla każdego Europejczyka". Ważnym zadaniem EIF będzie likwidacja istniejących barier narodowych w elektronicznym biznesie - chodzi tu zarówno o transakcje zawiązywane pomiędzy firmami, jak i bezpośrednią ofertę handlową, kierowaną do konsumentów indywidualnych. Stworzony zostanie wspólny, ogólnoeuropejski plan adaptacji systemów podatkowych do "nowej ekonomii".

Fundacja zajmie się również problemami zachowania odpowiedniego poziomu prywatności i bezpieczeństwa przesyłu danych w Internecie oraz tworzeniem nowych standardów.

Więcej informacji:

www.eifonline.org/