Europejska data premiery Nintendo 3DS już znana

Firma Nintendo zorganizowała konferencję prasową, podczas której ujawniono europejską datę premiery konsoli 3DS. Urządzenie pojawi się w sklepach pod koniec marca. Będzie mu towarzyszyło ponad dwadzieścia dobrze zapowiadających się gier.

Na zorganizowanej w Amsterdamie konferencji prasowej, Nintendo nareszcie podało do publicznej wiadomości datę premiery swojej najnowszej konsoli. Jak było już wiadomo, w Japonii gracze będą ją mogli nabyć 26 lutego tego roku. Europejczycy będą natomiast musieli poczekać na urządzenie miesiąc. Na Starym Kontynencie Nintendo 3DS zadebiutuje 25 marca. Dwa dni później pojawi się ono w sklepach w USA.

Niestety nie powiedziano ile dokładnie trzeba będzie zapłacić za tę konsolę w Europie. Wiadomo jedynie, że w USA wyceniono ją na 250 dolarów, a w Japonii będzie ona kosztowała 25 tysięcy jenów. Nintendo twierdzi tymczasem, że w Europie ostateczną cenę ustalą sklepy sprzedające urządzenie. Zrobiły to już brytyjskie GAME i HMV (230 funtów szterlingów) oraz Play.com i ShopTo (220 funtów szterlingów). Cena ta może jednak ulec zmianie.

Zobacz również:

  • Nintendo Switch OLED - gdzie kupić najtaniej? Najlepsze oferty i promocje w polskich sklepach
  • Wyjątkowy Xbox z motywem The Mandalorian do zgarnięcia za darmo! Jak to zrobić?

W trakcie konferencji zapowiedziano również, że konsola zostanie udostępniona - przynajmniej w dniu premiery - w dwóch kolorach. Będą to niebieski (Aqua Blue) i czarny (Cosmo Black). Na pewno zostaną do niej dołożone programy takie jak licznik kroków oraz aplikacja umożliwiająca tworzenie awatarów Mii.

25 gier do czerwca

Całkiem przyzwoicie prezentuje się także lista gier, które zostaną wydane między europejskim debiutem konsoli a targami E3 odbywającymi się w czerwcu w USA. Wiadomo, że będzie ich ponad 25. I choć nie ujawniono ich oficjalnych cen i ostatecznych dat premiery, to brytyjskie sieci sklepów GAME i HMV będą je sprzedawały za 40 funtów szterlingów bez jednego pensa (w sieci sklepów Gamestation gry kosztują 33 funty).

Wśród tytułów wartych uwagi znajdują się między innymi Super Street Fighter IV, Resident Evil: The Mercenaries, The Sims 3, Ridge Racer 3D, Pro Evolution Soccer 2011 3D, Driver: Renegade oraz Tom Clancy’s Ghost Recon Shadow Wars i Tom Clancy’s Splinter Cell 3D. Wiadomo również, że Nintendo szykuje takie produkcje jak Nintendogs+Cats, Pilotwings Resort oraz Steel Diver. Niestety wszystkie produkcje wydawane na Nintendo 3DS posiadać będą blokadę regionalną.

Lista gier na 3DS, które w sklepach pojawią się do czerwca tego roku:

Super Street Fighter IV 3D Edition

Resident Evil: The Mercenaries 3D Edition

The Sims 3

Madden NFL Football

PES 2011 3D - Pro Evolution Soccer

LEGO Star Wars III The Clone Wars

Ridge Racer 3D

Super Monkey Ball 3D

Thor: God of Thunder

Puzzle Bobble Universe

Samurai Warriors: Chronicles

Dead or Alive: Dimensions

Tom Clancy's Ghost Recon Shadow Wars

Tom Clancy's Splinter Cell 3D

Rayman 3D

Asphalt 3D

Combat of Giants: Dinosaurs 3D

James Noir's Hollywood Crimes

Driver: Renegade

Rabbids 3D


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: