Europejska premiera Basement Crawl

Dziś w PlayStation Network zadebiutowała pierwsza polska gra na PlayStation 4 - Basement Crawl

W ramach przypomnienia… gra nawiązuje do takich legendarnych klasyków jak „Bomberman” czy „Spy vs Spy”, dostarcza jednak graczom zupełnie nowych doznań w sprawdzonej i lubianej rozgrywce. Głównym założeniem, który przyświecał twórcom, było przywrócenie na nowej generacji konsol grania w towarzystwie (zarówno na kanapie jak i przez sieć). Bez wątpienia Basement Crawl jest w swojej klasie tytułem wyjątkowym i próżno szukać na PS4 chociaż minimalnie zbliżonej produkcji. Połączenie szybkiej gry towarzyskiej z mroczną, inspirowaną klasycznymi horrorami oprawą tworzą mieszankę wybuchową.

Poza graniem kanapowym, które przecież wszyscy tak bardzo lubimy i jednocześnie bardzo za tego typu rozgrywką tęsknimy, tytuł oferuje oczywiście rozgrywkę sieciową – maksymalnie do 8 graczy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie byście walczyli wspólnie online z inną grupą graczy. Rywalizacja i współpraca – te dwa słowa najlepiej oddają charakter gry.

Zobacz również:

  • Dagon dostępny za darmo. Polska gra dla fanów Lovecrafta
Europejska premiera Basement Crawl

Warto dodać, że w Basement Crawl z powodzeniem mogą grać zarówno nowi, jak i doświadczeni gracze. Najważniejsze są tu bowiem ich umiejętności, a nie wyuczenie się plansz na pamięć. Mamy więc możliwość wcielenia się w 4 postacie z unikalnymi zdolnościami, dzięki którym możnaopracować swoją własną taktykę. Zabawa odbywa się na 12, zróżnicowanych arenach, które swoim wystrojem nawiązują do bohaterów gry. Mamy szczerą nadzieję, że w ich towarzystwie będziecie bawić się tak samo dobrze jak my. Oczywiście poza zwykłymi „bombami” będziecie mogli korzystać z kilku rodzajów pułapek, każdą z nich należy używać w zupełnie inny sposób.

Cena produkcji to $9.99 USD / €9.99 / ₤7.99.