Europejska premiera Nintendo Wii! Konsola już w Polsce!

Na to wydarzenie czekaliśmy od dawna! Najnowsza maszynka spod znaku Nintendo ma dziś swoją europejską premierę. Najważniejsze, że konsola jest dostępna również w naszym kraju. Jak zwykle w przypadku wielkich premier nie obyło się bez wielkich problemów. Najważniejszym jest zbyt mała ilość dostarczonego przez Nintendo sprzętu.

Europejska premiera Nintendo Wii! Konsola już w Polsce!
Polskim dystrybutorem Nintendo Wii jest Lucas Toys. Konsola trafiła m.in. do sieci sklepów Media Markt, Saturn oraz EMPiK. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1099 złotych.

W Polsce pakiet Nintendo Wii sprzedawany jest wraz z kontrolerem i zestawem Wii Sports (m.in. boks, tenis, golf, bilard). Dodatkowo, na rynku dostępny jest zestaw Wii Play (kontroler, kolejne gry: strzelanie do kaczek, łowienie ryb, tenis, cena ponad 200 złotych), oraz nunchako (cena około 90 złotych).

Z innych gier dostępnych na Wii, na rynku znajdują się: The Legend of Zelda: Twillight Princess (239 złotych), Happy Feet, Madden NFL 07 oraz Need for Speed: Carbon (wszystkie trzy od Electronic Arts).

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem konsoli powinien natychmiast udać się do sklepu. Na polski rynek trafiło mniej niż 2000 sztuk Wii, z czego większość została zamówiona poprzez pre-ordery. Polska nie jest tu osamotniona - problem występuje m.in. w Czechach i na Węgrzech.

Kiedy możemy spodziewać się kolejnej dostawy Wii? Nie wiadomo. Choć Nintendo wskazuje na termin "po świętach", jest on bardzo wątpliwy.

Więcej o Wii dowiecie się z naszego artykułu. Znajdziecie w nim również bardzo ciekawy materiał filmowy. Zapraszamy do lektury!