Europejska premiera Nintendo Wii! Konsola już w Polsce!

Na to wydarzenie czekaliśmy od dawna! Najnowsza maszynka spod znaku Nintendo ma dziś swoją europejską premierę. Najważniejsze, że konsola jest dostępna również w naszym kraju. Jak zwykle w przypadku wielkich premier nie obyło się bez wielkich problemów. Najważniejszym jest zbyt mała ilość dostarczonego przez Nintendo sprzętu.

Polskim dystrybutorem Nintendo Wii jest Lucas Toys. Konsola trafiła m.in. do sieci sklepów Media Markt, Saturn oraz EMPiK. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1099 złotych.

W Polsce pakiet Nintendo Wii sprzedawany jest wraz z kontrolerem i zestawem Wii Sports (m.in. boks, tenis, golf, bilard). Dodatkowo, na rynku dostępny jest zestaw Wii Play (kontroler, kolejne gry: strzelanie do kaczek, łowienie ryb, tenis, cena ponad 200 złotych), oraz nunchako (cena około 90 złotych).

Z innych gier dostępnych na Wii, na rynku znajdują się: The Legend of Zelda: Twillight Princess (239 złotych), Happy Feet, Madden NFL 07 oraz Need for Speed: Carbon (wszystkie trzy od Electronic Arts).

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem konsoli powinien natychmiast udać się do sklepu. Na polski rynek trafiło mniej niż 2000 sztuk Wii, z czego większość została zamówiona poprzez pre-ordery. Polska nie jest tu osamotniona - problem występuje m.in. w Czechach i na Węgrzech.

Kiedy możemy spodziewać się kolejnej dostawy Wii? Nie wiadomo. Choć Nintendo wskazuje na termin "po świętach", jest on bardzo wątpliwy.

Więcej o Wii dowiecie się z naszego artykułu. Znajdziecie w nim również bardzo ciekawy materiał filmowy. Zapraszamy do lektury!


Zobacz również