Europejska premiera Playstation 3 przesunięta!

Koszmarne sny europejskich graczy stały się rzeczywistością. Szansa na to, że pod choinką znajdziecie pudełko zawierające PLAYSTSTION 3 gwałtownie zmalała. Według oficjalnego oświadczenia Sony, europejska premiera konsoli zostanie opóźniona. Nowym terminem jest marzec 2007 roku.

Europejska premiera Playstation 3 przesunięta!
A miało być tak pięknie. Jeszcze podczas targów E3 przedstawiciele koncernu zapowiadali, że ich next-gen ukaże się jednocześnie na całym świecie.

Niestety, nie wyszło. Europejczykom przyjdzie poczekać co najmniej cztery miesiące dłużej niż Japończykom i Amerykanom (data premiery na razie bez zmian - kolejno 11 i 17 listopada). Jeśli to kogoś pocieszy, to nasz ból podzielą mieszkańcy Afryki, Australii, Rosji oraz Bliskiego Wschodu.

Z oficjalnego oświadczenia prasowego Sony of Europe można wyczytać, że głównym powodem opóźnienia jest problem z masową produkcją niektórych komponentów PS3, m.in. niebieskich diod, będących jedną z głównych części napędu Blu-Ray.

Ray Maguire z Sony Computer Entretainment UK określił całą sytuację mianem "gigantycznego rozczarowania". Dodał, że pracownicy firmy postarają się, aby marcowa premiera PS3 była najlepszą w historii firmy.