Europejska telewizja w koreańskiej komórce

SGH-P900 to pierwszy telefon Samsunga z możliwością odbioru transmisji telewizji cyfrowej, jaki południowokoreańska firma wprowadziła na rynek europejski. Oficjalna prezentacja telefonu nastąpi podczas targów 3GSM w Barcelonie w przyszłym tygodniu.

Telefon obsługuje technologię T-DMB (Terrestrial Digital Multimedia Broadcasting), czyli standard odbioru naziemnych transmisji cyfrowej telewizji - warto wspomnieć, że będzie on używany podczas transmisji zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej w Niemczech (o innych technologiach, które odegrają znaczącą rolę w czasie mundialu, piszemy w artykule "Nowe technologie - dwunasty zawodnik na mistrzostwach świata").

Europejska telewizja w koreańskiej komórce

Samsung SGH-P900

Telefon o wymiarach 92 x 49 x 26 mm i wadze 124 g został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 2,2 cala i rozdzielczości QVGA 320 x 240 pikseli. Wyświetlacz można obrócić pod kątem 90 stopni względem korpusu urządzenia, co ma zapewnić większą wygodę podczas oglądania materiałów wideo. SGH-P900 może odtwarzać pliki multimedialne w takich formatach, jak MPEG4, H.263 i H.264 (wideo) oraz MP3, AAC i AAC+ (audio).

Europejska telewizja w koreańskiej komórce

Samsung SGH-P900

Urządzenie wyposażono w 128 MB pamięci wewnętrznej, moduł Bluetooth, obsługę standardu komunikacji PictBridge (co ułatwia drukowanie zdjęć wykonanych wbudowanym w telefon aparatem bez konieczności kopiowania ich na dysk twardy komputera), jak również w złącze USB.

Strona producenta