Europejski debiut konkurenta iPoda?

Microsoft zapowiada, że Europa będzie pierwszym rynkiem, na którym pojawią się urządzenia znane do niedawna pod roboczą nazwą MediaToGo - czyli przenośne odtwarzacze plików multimedialnych, wyposażone w kolorowe wyświetlacze i system operacyjny Microsoftu. Wiadomo już, że MediaToGo mają pojawić się w Europie w drugiej połowie 2004 r.

Przenośny odtwarzacz MediaToGo firmy ViewSonic

Przenośny odtwarzacz MediaToGo firmy ViewSonic

Autorami koncepcji nowego urządzenia są Microsoft oraz Intel - koncern z Redmond dostarczyć ma system operacyjny owego przenośnego odtwarzacza (będzie to 'Windows Mobile for Portable Media Centers'). Według Microsoftu, produkt ten ma być konkurentem iPoda koncernu Apple - przedstawiciele firmy zapowiadają, że pojawi się on w sklepach najpóźniej w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Microsoft nie zamierza produkować przenośnych odtwarzaczy - produkcją urządzeń zajmą się zewnętrzne firmy. Będą to m.in. Creative Technology, iRiver International oraz ViewSonic. Wiadomo już, że w pierwszej kolejności odtwarzacze dostępne będą w Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Danii - ich ceny powinny wahać się między 700 a 800 USD.

Creative zapowiada już, że jego produkty będą wyposażone w dyski o pojemnościach 20 i 40 GB - ma to wystarczyć na zapisanie do 175 godzin materiału wideo lub nawet 10 tys. piosenek.


Zobacz również