Europejski trop

Ślady ubiegłotygodniowych komputerowych ataków na największe sieciowe ośrodki prowadzą do Europy. FBI poszukuje niemieckiego hakera znanego pod pseudonimem Mixter.

Agenci Federalnego Biura Śledczego poszukują hakera znanego jako Mixter, który jest podejrzany o przeprowadzenie ostatnich ataków na gigantów sieciowych, takich jak Yahoo.com, eBay czy Amazon.com. Mixter jako członek pewnej grupy programistów zajmował się opracowywaniem metod i narzędzi mogących służyć do łamania zabezpieczeń w sieciach. Dzięki jego usługom firmy mogły testować "ściany ogniowe", filtry i inne środki zabezpieczające ich serwery.

Mixter, w wywiadzie udzielonym Cnet.com przyznał, iż jest autorem oprogramowania, które mogło zostać użyte do przeprowadzenia ostatnich ataków na popularne serwisy sieciowe. Haker twierdzi jednak, iż absolutnie nie brał w nich udziału. "Fakt, że jestem autorem tych narzędzi w żadnym razie nie oznacza przecież, iż popieram ich aktywne wykorzystywanie. Hakerzy, którzy ich użyli, to zupełnie bezmyślne osoby" - stwierdził Mixter.

Więcej informacji: www.news.com