Europejskie nowinki Samsunga

Zapowiedzi dotyczące nowych telefonów Samsunga dotyczą zwykle Korei i współpracy z tamtejszymi sieciami. Firma nie zapomniała jednak o użytkownikach ze Starego Kontynentu: wkrótce na europejskim rynku pojawią się dwa modele telefonów pracujące pod kontrolą Symbiana.

Nowe telefony Samsunga (źródło: Samsung)

Nowe telefony Samsunga (źródło: Samsung)

Telefony noszą oznaczenia SGH-D720 oraz SGH-D730. Są kompatybilne z sieciami GSM i 3G. W każdym z nich znalazło się miejsce dla 18 MB pamięci oraz dla slotu umożliwiającego rozszerzenie pojemności nawet o 512 MB - ale wyłącznie przy pomocy dość egzotycznych kart MMCmicro. W obu wersjach nowych komórek Samsunga znalazł się także aparat cyfrowy wyposażony w matrycę 1,3 Mpix i lampę błyskową.

Biznesmenów z pewnością zainteresuje znajdująca się w systemie przeglądarka dokumentów tekstowych, obrazów i plików PDF. Istotną funkcjonalnością może być dla nich także tryb pracy zwany "Flight Mode", dzięki któremu przez telefon można rozmawiać nawet w samolotach.

Nowe komórki znalazły się już w ofercie niektórych polskich sklepów internetowych. Sprzedawcy szacują jednak, że telefony "fizycznie" dostępne będą dopiero w ostatnich tygodniach sierpnia.


Zobacz również