EventStreams w Cleaner 5 Terrana

Terran Interactive wydała Cleanera 5, oprogramowanie do kodowania i edycji wideo, wcześniej znane pod nazwą Media Cleaner Pro.

Terran Interactive wydała piątą wersję programu Cleaner 5, profesjonalnego narzędzia do kodowania i edycji plików wideo. Najnowszy Cleaner pozwala na dodawanie elementów HTML i interaktywnych funkcji bezpośrednio do materiału filmowego.

Do pozostałych usprawnień należy możliwość ustawiania odmiennego katalogu docelowego dla każdej operacji, co pozwala na łatwe uzyskiwanie plików wynikowych w różnych formatach w zależności od przeznaczenia materiału: Sieć, płyta CD czy przekaz strumieniowy. Po stworzeniu i opracowaniu pliku wideo można go umieścić na serwerze FTP bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Cleaner 5 oferuje także przechwytywanie zawartości DV bezpośrednio z kamery cyfrowej za pomocą mechanizmu Digital Origin MotoDV.

Lista obsługiwanych systemów kodowania zawiera MPEG-2, MPEG-1, najnowszy Real, QuickTime i Windows Media.

Największą innowacją jest jednak EventStreams, system pozwalający na bezpośrednie dodawanie do materiału filmowego interaktywnych elementów: obiektów odnoszących do stron internetowych, tekstów wyświetlanych po wykonaniu przez użytkownika określonej operacji i wielu innych efektów opartych na kodzie HTML.

www.terran.com


Zobacz również