EverNote 4.4 - Specjalista od notowania

Zapis tekstu, zdjęć, filmów, dźwięków, wycinków dokumentów czy stron internetowych w jednym miejscu? To możliwe. Za pomocą EverNote zarejestrujesz swoje myśli, zanotujesz dane, posortujesz i szybko odszukasz przechowywane w komputerze notatki. Udostępnisz je w Internecie znajomym i zsynchronizujesz z różnymi urządzeniami przenośnymi.

Werdykt PC Worlda

EverNote 4.4

Jeżeli szukasz narzędzia do notowania i zapisywania wszystkiego i w każdej sytuacji to program dla ciebie. Wygodna obsługa, obsługa różnych urządzeń i systemów oraz przemyślane funkcje wyszukiwania czynią z niego niezastąpione narzędzie.

Zalety

- wersje dla różnych urządzeń i systemów

- scentralizowana obsługa wszystkich notatek

Wady

- wyświetlanie materiałów reklamowych

- źle przygotowana polska wersja językowa

- ograniczenia w synchronizacji dla wersji bezpłatnej

EverNote to rozbudowane narzędzie do prowadzenia notatek i zapisywania ważnych informacji. Rozbudowany menedżer zapisków. Ułatwia sortowanie i przeglądanie informacji, umożliwia dostęp do nich z każdego komputera stacjonarnego, urządzenia przenośnego i z dowolnego systemu operacyjnego.

EverNote pozwala kontrolować zapiski, tworzyć je i przeglądać. Różne metody wprowadzania danych ułatwiają i przyspieszają pracę. Pozwalają koncentrować się na treści a nie sposobie notowania. Dane do programu możesz wprowadzać z klawiatury, w postaci zrzutów ekranowych, zapisu wycinków stron internetowych, za pomocą zdjęć wykonanych telefonem komórkowym. Przechowuje on fragmenty dokumentów, wiadomości pocztowych, załączniki. Bez względu na format danych wszystkie mogą być zamieszczone w jednej notatce. Rozbudowana obsługa wielu różnych standardów gwarantuje elastyczność notatnika, a przemyślane narzędzia do sortowania, zarządzania i wyszukiwania gwarantują, że do każdej informacji dostaniesz się błyskawicznie. Wyszukiwanie można prowadzić po dacie, słowach kluczowych, kategoriach czy zawartości. Technologia rozpoznawania pisma ręcznego pozwala na przeszukiwanie ręcznie napisanych tekstów. Kontrolę nad danymi ułatwia rozbudowany mechanizm kategoryzowania automatycznego oraz ręcznego. Szablony notatek w postaci zadań do wykonania, list zakupów, menedżerów wydatków usprawniają pracę.

W najnowszej wersji EverNote dodano obsługę linków do notatek. Hiperłącza można teraz tworzyć indywidualnie dla każdej notatki i umieszczać je w innych aplikacjach. Dostępna jest historia zmian wprowadzanych do każdej notatki a wygodny system sterowania pozwala przeglądać poszczególne zmiany. Nowy widok pozwala na precyzyjniejszą i dokładniejszą prezentację zapisanych informacji. Zapisane informacje można kopiować teraz w obrębie notatnika i pomiędzy różnymi notatnikami. Podobna funkcjonalność została rozszerzona na dane współdzielone z innymi użytkownikami. W obrębie edytora wszystkie obiekty można przeciągać myszą. Aby ułatwić obsługę aplikacji dodano menu notatek.

Nowy kreator upraszcza eksportowanie zapisów do różnych formatów, w tym miedzy innymi wielostronicowych HTML-i. Mniejsze zmiany, o których warto wspomnieć to lepsza obsługa stylów tekstu, podgląd adresów URL, ostrzeżenia przed otwieraniem załączników nieznanego pochodzenia oraz zwiększona szybkość pracy w trakcie ładowania notatek do pamięci

EverNote jest programem bezpłatnym, oferowanym również w polskiej wersji językowej. W zamian jednak użytkownik jest zmuszany do oglądania różnych banerów reklamowych. Mimo, że polskie tłumaczenie jest bardzo dobre to nie został on w pełni przystosowany do naszego rynku. Po uruchomieniu aplikacji nie można używać niektórych polskich znaków diakrytycznych - zamiast nich włączają się różne funkcje EverNote. Mimo tych mankamentów program jest ciekawą próbą rozwiązania problemu z obserwowanym w dzisiejszych czasach natłokiem informacji i metodami sprawnego notowania najważniejszych danych. Powiązanie ze sobą wersji na różne platformy oraz internetowego serwisu gwarantuje, że dostęp do wszystkich danych będzie prosty z każdego miejsca i w każdej sytuacji. Centralna baza ułatwia także wyszukiwanie i przeglądanie zapisków. Jeżeli nie radzisz sobie z natłokiem informacji EverNote może stanowić rozwiązanie twoich problemów.

Cena: bezpłatny

Informacje: EverNote 4.4