Evercool: chłodzenie dla pamięci i karty graficznej

Oferta firmy Evercool poszerzyła się o dwa kolejne systemy chłodzenia o nazwie Strong Wind EC-MSW i Rocket VSB-RV. Pierwszy przeznaczony jest do współpracy z pamięciami, natomiast drugi pozwala na równoczesne chłodzenie karty graficznej i innych podzespołów komputera.

Strong Wind EC-MSW, który mierzy 117 x 73,5 x 11,5 mm i waży 20 gramów dostępny jest w dwóch kolorach - czerwonym i niebieskim. Urządzenie składa się z aluminiowej płytki umieszczanej na kości pamięci oraz niewielkiego plastikowego wiatraka (jego wymiary to 40 x 40 x 10 mm, prędkość - 3500 obrotów na minutę, generowany hałas - poniżej 16 dBA) połączonego ze specjalnym klipsem.

Evercool: chłodzenie dla pamięci i karty graficznej

Strong Wind EC-MSW/R

Dzięki niemu cooler może być zaczepiony na wspomnianej płyce (służą do tego specjalne prowadnice) i dowolnie przesuwany w prawo i lewo. Dodatkowo użytkownik będzie miał możliwość obrócenia samego wiatraka o 360 stopni umożliwiając w ten sposób chłodzenie pozostałych komponentów komputera. Warto też dodać, że producent nie zapomniał o osobach tuningujących swój sprzęt i wyposażył wentylator w podświetlenie za pomocą niebieskiej (EC-MSW/B) lub czerwonej (EC-MSW/R) diody LED.

Rocket VSB-RV, który "korzysta" ze slotu PCI, wielkością zbliżony jest do karty graficznej (mierzy 200 x 140 x 24 mm). W jego wnętrzu znajdują się dwa wentylatory (każdy o wielkości 80 x 80 x 10 mm), których prędkość możemy regulować w zakresie od 1800 do 2600 obrotów na minutę.

Evercool: chłodzenie dla pamięci i karty graficznej

Rocket VSB-RV

Nowość umożliwia skorzystanie z dwóch rodzajów śledzi mocujących urządzenie do obudowy komputera. Pierwszy, dłuższy, pozwala na pracę w pozycji równoległej do karty graficznej, natomiast drugi, krótszy - prostopadle do niej.

Niestety ceny nowości nie zostały podane.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.