Everex gPC Mini coraz częściej kupowany

Zminiaturyzowana wersja komputera Everex GreenPC zdobywa coraz większą popularność.

Everex gPC Mini coraz częściej kupowany

gPC Mini

Nie tak dawno temu firma Everex odniosła ogromny sukces oferując swoim klientom niskobudżetowe komputery gPC po bardzo atrakcyjnych cenach. Teraz przyszedł czas na model gPC Mini, czyli zminiaturyzowaną wersję swojego pierwowzoru. Oczywiście nadal odnajdziemy w nim system operacyjny gOS i dziesiątki najpopularniejszych aplikacji użytkowych open source.

gPC Mini wielkością przypomina Mac Mini, lecz jest on komputerem stacjonarnym. Został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Pentium Dual-Core Mobile T2130 (1MB L2 Cache, 1.86GHz), dysk twardy 120GB, 512MB pamięci operacyjnej DDR2 667 MHz (mała ilość pamięci to jedna z niewielu wad tego produktu) oraz procesor graficzny Intel GMA950. Ponadto do dyspozycji jest karta sieciowa (10/100/1000 kbps), czytnik DVD RW, cztery porty USB 2.0, po jednym z IEEE 1394, DVI-I, S-Video, czytnik kart flash 4 w 1 i oczywiście gniazda audio obsługiwane przez układ Realtek ALC268 High-Definition Audio.

Koputer jest sprzedawany za 500 USD wraz z roczną gwarancją i wsparciem technicznym. Więcej informacji o serii gPC można uzyskać na stronie producenta.