Everybot RS500 – najlepszy robot do mycia i mopowania podłóg?

Roboty sprzątające szturmem zdobywają rynek i nie ma się czemu dziwić. Sprzątają za nas mieszkanie a nam pozostaje jedynie opróżnianie pojemnika na śmieci. Dla wielu osób, które używają ich na co dzień są wręcz niezbędne. Podobnie jak zmywarka, czy pralka. Everybot RS500 doskonale wpisuje się w ten trend wyręczając nas w myciu podłóg.


Everybot RS500 to robot mopujący do mycia podłóg. Nie odkurzy dywanów czy wykładzin, ale sprawi, że gładkie podłogi będą czyste i lśniące. Robot zaprojektowany i wykonany jest przez firmę Everybot a oficjalnym dystrybutorem urządzenia w Polsce jest 4Robotics.

To duży importer z rozbudowanym zapleczem serwisowym, który sprawił, że na polskim rynku pojawiły się też świetne roboty odkurzające amerykańskiej firmy Neato.

Zobacz również:

  • Lidl: tanie narzędzia warsztatowe - aktualna oferta [18.09.21]
  • Rossmann: elektronika i małe AGD - co warto kupić? [17.09.21r.]

Everybot RS500 objęty jest gwarancją Door to Door a kupujący ma pewność, że płaci za oryginalny produkt nie obarczony marżami kolejnych pośredników.

Everybot RS500 – najlepszy robot do mycia i mopowania podłóg?

Everybot RS500

Everybot RS500 – najlepszy robot do mycia i mopowania podłóg?

Przemyślana konstrukcja

Na górze urządzenia zaprojektowano rączkę, która ułatwia przenoszenie robota. Jest też czujnik światła oraz przycisk do uruchamiania. Z dwóch stron obudowy umieszczono duże czujniki dotykowe, które informują robota, że dojechał do przeszkody, lub ściany. Osłony czujników mają specjalne nakładki z gąbki.

Everybot RS500 – najlepszy robot do mycia i mopowania podłóg?

Everybot RS500

Everyboot RS500 podobnie jak iRobot Braava 390T czy iRobot Scooba służy do mycia podłóg. To jednak nie kolejna kopia a nowatorskie uradzenie, które bazuje na dosyć oryginalnym rozwiązaniu.

Everyboot RS500 wyposażony jest w dwie głowice myjące z nakładkami z mikrofibry, które obracając się zbierając bród z podłogi. Każda głowica ma pojemnik na wodę i rzepy do przymocowywania ściereczek z mikrofibry. Robot może sprzątać też na sucho ścierając np. kurz.

Everybot RS500 kontra inne roboty mopujące

Większość robotów mopujących wykorzystuje prostokątne nakładki mopujące.

iRobot Braava 390T ma pada myjącego o wymiarach 26 x 10 cm (wielokrotnego użytku). Jest osobny pad do sprzątania na sucho (biały) i do mycia na mokro (niebieski).

iRobot Braava Jet 240 - ma pad o rozmiarach 17,5 x 7 cm (jednorazowego użytku). Wykorzystuje pady do przecierania na sucho, wilgotno (drewniane powierzchnie) i mokro (kafelki, gres. itp). Robot wibruje podczas pracy, tak żeby zwiększyć efektywność usuwania zaschniętych plam. Z uwagi na małe rozmiary świetnie nadaje się do mycia podłogi w kuchni czy łazience (do 20 m2).

Everybot RS500 ma całkowicie inną konstrukcję. Za mycie podłogi odpowiedzialne są dwa duże krążki (każdy o średnicy 16 cm), z grubymi nakładkami z mikrofibry, które obracając się ścierają brud z podłogi paskami o szerokości 32 cm.

Everybot RS500 jeździ dosyć szybko i ma duży akumulator, dlatego posprząta większe pokoje, w krótszym czasie. Dzięki temu że krążki wirują, to łatwiej usuwają trudne zabrudzenia.

Everobot RS500 – jak działa

Everyboot RS500 obsługujemy za pomocą pilota. Do wyboru jest kilka opcji sprzątania: tryb automatyczny, sprzątanie wzdłuż ścian, jazda ruchem falistym, zygzakiem (do mocnych zabrudzeń), sprzątanie punktowe. Można też kierować robotem za pomocą pilota nakierowując go w określone miejsce.

Przygotowywanie robota do pracy jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka chwil. Należy napełnić głowice czyszczące wodą i założyć na nie nakładki z mikrofibry. Otworami zamontowanymi w głowicach przedostaje się woda, która rozprowadzana jest na ściereczkach. Nakładki z mikrofibry można też lekko zamoczyć pod kranem i założyć wilgotne.

Everybot RS500 – najlepszy robot do mycia i mopowania podłóg?

Everybot RS500

Everybot RS500 – najlepszy robot do mycia i mopowania podłóg?

Suche ścierki, mają bardzo dobre właściwości chłonne. Doskonale nadają się do wycierania z podłogi rozlanej kawy czy innej cieczy. Są przy tym delikatne, dlatego Everybota RS500 można też używać do mycia okien, blatów, szyb a nawet karoserii samochodów. Pomocna okazuje się wówczas rączka zamontowana na obudowie i zasilanie z akumulatora.

Everyboot RS500 świetnie sprawdza się w mieszkaniach gdzie są gładkie, lub twarde podłogi. Okazuje się nieoceniony w myciu powierzchni wykonanych na połysk, ale też płytek czy gresów o wyraźniejszej fakturze.

Mając RS500 nie trzeba ręcznie myć podłogi. Wystarczy uruchomić robota i wybrać odpowiedni program sprzątania, resztę robot zrobi za nas. My możemy w tym czasie pójść do sklepu czy zająć się innymi sprawami.

Osoby mające piętrowe domy nie muszą się martwić, że robot spadnie ze schodów czy antresoli. Specjalne czujniki zamontowane pod spodem obudowy w czasie rzeczywistym skanują podłogę i informują robota, że dojechał do krawędzi np. schodów. Wówczas Everybot zatrzymuje się i skręca w inną stronę. Dzięki temu można go używać do mycia stołów, blatów bez obawy, że z nich spadnie.

Jest też tak zaprojektowany żeby nie wjeżdżał na dywany. Podczas pracy generuje niewielki hałas (ok 55 dB) i nikomu nie będzie przeszkadzać.

Everybot RS500 - idealny do mycia podłóg.

Everyboot RS500 ma nowoczesną stylistykę, jest starannie wykonany, prosty w obsłudze i efektywny. Świetnie pasuje do nowoczesnego salonu, bez problemów zmieścimy go też na półce w szafie.

Uruchamiany systematycznie sprawi, że podłoga będzie czysta i błyszcząca. Wylana na podłodze herbata to też żaden problem, wystarczy postawić Everybota i uruchomić program punktowego sprzątania.

Everybot RS500 – najlepszy robot do mycia i mopowania podłóg?

Robot mopujący jest przy tym prosty w obsłudze a dołączane do niego ściereczki można prać w pralce (zalecamy delikatny program). Co ważne jest dużo cichszy od większości robotów odkurzających. To #idealny wybór dla osób, które szukają efektywnego robota mopiującego do mycia dużych pokoi. Co ważne nie musimy się obawiać że robot je porysuje, opiera się na miękkich krążkach, które są delikatne dla każdej podłogi .

W pudełku z robotem jest pilot, trzy komplety ściereczek z mikrofibry, zasilacz. Wbudowany akumulator wystarcza na ponad godzinę pracy urządzenia, ładowanie trwa około dwóch godzin.