Evil Dead - recenzja (iOS)

Evil Dead to urocza adaptacja klasycznego horroru Sama Raimiego. Gra stanowi dowcipny hołd, któremu przydałoby się więcej dopracowania. Evil Dead możemy kupić za 99 centów na takie platformy jak iPhone, iPod Touch i iPad.

Evil Dead

Martwe zło czyli Złośliwy nieboszczyk

Evil Dead czyli po polsku Martwe Zło (lub Złośliwy nieboszczyk jak kiedyś tłumaczony był ten tytuł na kasetach VHS) - to właśnie tym filmem z 1983 roku zdobył popularność Sam Raimi, na długo przed tym zanim zrobił trylogię Spider-man. Gra podąża za wydarzeniami z pierwszego filmu i sięga poza jego fabułę, zahaczając o sequel filmu. Ogólnie gra jest bardzo prosta - pobiegamy zabijamy demony. To wszystko.

Evil Dead - gra idealna do autobusu

Żadna rozgrywka w Evil Dead nie trwa dłużej jak 5 minut, co oznacza, że jest to dobra gra, gdy jesteśmy poza domem, jadąc autobusem czy metrem. Poziomów jest 30, więc gra dostarcza kilka godzin zabawy. Jak na amatorską grę akcji nie jest zła.

Zobacz również:

  • Hogwarts Legacy - czy w grze pojawi się Harry Potter?
  • iPhone 13 już dziś w świetnej promocji! Sprawdź oferty popularnych sklepów [29.03.2023]

Evil Dead - zalety

- dziwaczny, artystowski styl połączony z komiksowym gore, stary, dobry Ash (w dymkach pojawią się jego monologi), elementy platformowe dają odpocząć od zabijania.

Evil Dead - wady

- niedopracowane sterowanie, kontrolery działają z wyraźnym opóźnieniem, mała ilość amunicji w ulubionych narzędziach do zabijania (strzelba i piła łańcuchowa), brak dodatkowych trybów gry po przejściu fabuły

Evil Dead - ocena

3/5

W filmowej serii Raimiego, to Evil Dead 2 był o wiele lepszym i bardziej dopracowanym filmem niż część pierwsza. Może więc i druga odsłona gry będzie bardziej dopracowana.