Ewolucja Evo

Po połączeniu HP i Compaqa z rynku zniknie kilka dublujących się serii produktów obu firm. Wśród ofiar fuzji znalazły się popularne notebooki HP z rodziny Omnibook, ocalały natomiast laptopy z linii Compaqa.

Po połączeniu HP i Compaqa z rynku zniknie kilka dublujących się serii produktów obu firm. Wśród ofiar fuzji znalazły się popularne notebooki HP z rodziny Omnibook, ocalały natomiast laptopy z linii Compaqa.

Jedną z pierwszych premier "nowego HP" są właśnie przenośne komputery osobiste Compaq Evo N610c i Compaq Evo N410c, które zastąpią Evo N600 i N400.

Compaq Evo N610c wyposażony jest w przenośną wersję procesora Pentium 4, grafikę ATI Mobility Radeon 7500 z 32 MB pamięci DDR SDRAM, rozwiązania Compaq MultiPort oraz Compaq MultiBay (uniwersalna wnęka do pamięci masowej, umożliwiająca łatwą wymianę napędów nośników wymiennych, w tym korzystanie z napędów DVD/CD-RW), a także magistralę USB 2.0. Notebook waży tylko 2,2 kg i ma grubość zaledwie 30,5 mm.

Evo N610c jest w pełni zgodny z nowymi replikatorami portów Compaq Port Replicator i Advanced Port Replicator. Są mniejsze od tradycyjnych stacji dokowania i umożliwiają replikację połączenia karty sieciowej oraz podłączenie zewnętrznego monitora. Advanced Port Replicator pozwala ponadto na podłączenie dwóch dodatkowych wnęk MultiBay.

Compaq Evo N410c natomiast to jeden z najlżejszych i najcieńszych produktów dostępnych na rynku w kategorii notebooków ultraprzenośnych: ma zaledwie 23 mm grubości i waży tylko 1,58 kg. Jest wyposażony w procesor Intel Pentium III-M, Compaq MultiPort z obsługą standardów 802.11b i Bluetooth, zintegrowany modem 56 kb/s, kartę sieciową 10/100, magistralę USB 2.0 oraz pełnowymiarową klawiaturę.

Jako opcjonalne wyposażenie można dołączyć przenośną stację rozszerzeń MEU, która zawiera dwie wnęki MultiBay, gniazda sieciowe, replikator portów i gniazda głośników stereo oraz pozwala na stosowanie zaawansowanych zabezpieczeń. Opcjonalnie można także używać zewnętrznej wnęki MultiBay - tańszej i lżejszej od stacji rozszerzeń - zapewniającej dostęp podczas podróży do jednego urządzenia kompatybilnego z MultiBay.

Evo N410c może być zasilany jednym lub dwoma akumulatorami wewnętrznymi. Ponadto dwa dodatkowe akumulatory mogą być umieszczone we wnękach MultiBay ze stacji MEU, co łącznie umożliwia pracę komputera nawet przez 9 godzin.

Oba notebooki objęte są trzyletnią gwarancją.