Ewolucja narzędzi z Evological

Dwa programy do edycji plików multimedialnych CoolCam i VideoScope firmy Evological, zostały wydane w nowych, wzbogaconych wersjach.

Zaprojektowane z myślą o Mac OS X narzędzia multimedialne CoolCam i VideoScope proponowane przez firmę Evological, ukazały się w najnowszych, wzbogaconych wersjach. CoolCam 1.9 to program umożliwiający wyświetlanie 'live' na witrynach internetowych materiałów wideo rejestrowanych kamerą cyfrową. Narzędzie pozwala na edycję napisów w trybie WYSIWYG, oferuje opcje tworzenia etykiet, zegara i efektów rozmycia oraz zarządzania tymi funkcjami z poziomu 'pływającego' menu u góry ekranu. Wersja 1.9 posiada dodatkową opcję 'Disable Video Preview', przydatną podczas korzystania z aplikacji Timbuktu (lub podobnej) służącej do zdalnego sterowania komputerem pracującym z CoolCam. Uaktualnienie jest dostępne do pobrania w formie 721K pliku wymagającego do działania systemu Mac OS 8.5 lub nowszego.

Drugi z programów, VideoScope 1.3 służy do optymalnego ustawiania parametrów jasności obrazu w celu uzyskania jak najlepszej jakości rejestrowanego materiału wideo. 'Narzędzie działa w czasie rzeczywistym i przeprowadza wektorową analizę spektrum dowolnego źródła wideo, filmu QuickTime lub obrazów statycznych, pozwalając ustawić digitalizer obrazów tak, aby osiągnąć plik wynikowy o najlepszej możliwej jakości', twierdzą twórcy z Evological. VideoScope 1.3 wymaga systemu Mac OS X lub rozszerzenia CarbonLib w Mac OS 9.x i jest także dostępny do pobrania (1,6MB) z witryny Evological.

www.evological.com


Zobacz również