Excelowy wirus

X97M.Draco jest wirusem makr programu Microsoft Excel. "Insekt" aktywny jest jedynie w maju – w tym czasie może jednak praktycznie uniemożliwić pracę z dokumentami Excela.

X97M.Draco jest wirusem makr programu Microsoft Excel. "Insekt" aktywny jest jedynie w maju – w tym czasie może jednak praktycznie uniemożliwić pracę z dokumentami Excela. Głównym przejawem działalności X97M.Draco jest bowiem automatyczne zamykanie otwieranych arkuszy.

Po uaktywnieniu się wirusa, w pierwszej kolejności infekuje on plik Book1.xls (znajduje się on standardowo w folderze C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart). X97M.Draco nie infekuje żadnych innych plików, jednak w maju każdego roku będzie natychmiast zamykał każdy otwierany przy pomocy programu Excel dokument (wyświetlając jednocześnie komunikat w j. francuskim).

Aby usunąć X97M.Draco, należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje pliki zainfekowane przez wirusa, należy je naprawić.

=================

Aby otrzymywać alerty antywirusowe oraz charakterystykę najbardziej niebezpiecznych wirusów zapisz się na bezpłatną, kwartalną subskrypcję newslettera "Bezpieczeństwo w Sieci".

Więcej informacji: http://www.idg.pl/subskrypcje/zapisz2.asp


Zobacz również