Excelsior

Excelsior jest narzędziem przeznaczonym do przygotowania do roku 2000 arkuszy kalkulacyjnych programu Excel firmy Microsoft.

Excelsior jest narzędziem przeznaczonym do przygotowania do roku 2000 arkuszy kalkulacyjnych programu Excel firmy Microsoft.

Obejmuje swoim działaniem komórki, formuły oraz makroinstrukcje i aplikacje w języku Visual Basic.

Excelsior stworzony jest z myślą o użytkownikach końcowych. Posługiwanie się nim jest proste, ponieważ wykorzystuje podobny interfejs jak edytor języka Visual Basic. To podobieństwo sprawia, że czas nauki jest bardzo krótki i po zainstalowaniu Excelsiora można szybko przejść do przeglądania wykonanych automatycznie modyfikacji, polegających na przekształceniu numerów lat z dwucyfrowych na czterocyfrowe, testowania wykonanych modyfikacji i dostosowania wyglądu jednego lub więcej skoroszytów za pomocą naciśnięcia jednego klawisza. Każdy użytkownik arkusza kalkulacyjnego w ciągu kilku minut po zainstalowaniu programu może rozpocząć konwersję swoich arkuszy do stanu zgodności z rokiem 2000.

Excelsior działa tak szybko i jest tak łatwy w użyciu, że sprawia wrażenie narzędzia wyłącznie do weryfikacji. Tymczasem program automatycznie wykonuje większość niezbędnych modyfikacji (komórek, formuł). Nie zmodyfikowane obiekty są tak oznaczone, że użytkownik może samodzielnie dokonywać niezbędnych modyfikacji samodzielnie. Proces analizy i modyfikacji skoroszytów uzupełniony jest przygotowaniem raportu podsumowującego informacje o wykrytych błędach, dokonanych modyfikacjach oraz wykrytych anomaliach.

Minimalne wymagania programu Excelsior to: komputer Pentium 166 MHz z wolnymi 5 MB pamięci dyskowej, 32 MB RAM oraz zainstalowanym programem Microsoft Excel.

PS Na redakcyjnym krążku CD-ROM (1/99) umieściliśmy wersję demonstracyjną programu. Uruchomienie go wymaga ustawienia atrybutów plików mcf40.dll i threed32.ocx (znajdziesz je w katalogu \Windows\System) na "Archiwalny" (Archive). Bez tych zmian program nie działa prawidłowo.