Excite dla małych

Excite uruchomił w Europie trzy serwisy, których celem jest świadczenie usług dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Excite Business Centres to nowa internetowa oferta kierowana do małych i średnich firm, polegająca na udostępnianiu poprzez WWW informacji niezbędnych do prowadzenia interesów na rynku europejskim i świadczeniu dodatkowych usług. Pierwsze ośrodki tego typu powstały w Wlk. Brytanii, Francji i Niemczech.

Jak powiedział dyrektor zarządzający Excite Europe, Evan Rudowski: "Wkrótce powstaną podobne centra we Włoszech, Hiszpanii, Szwecji i Holandii. Udostępnimy tam adresy ważnych instytucji i organizacji (rządowych, samorządowych, państwowych i europejskich), przepisy prawne, darmowe e-maile, przestrzeń na firmową stronę WWW. Znajdzie się tam także sklep z wyposażeniem i materiałami biurowymi, czyli wszystko, czego potrzebują małe firmy, a na znalezienie czego musiały dotąd poświęcić dużo czasu".

Głównym sponsorem powstających ośrodków jest koncern Hewlett-Packard. Jak powiedział Frederic Leenhardt, menedżer z HP: "Zainwestowaliśmy już 30 mln USD w inicjatywy związane z małym biznesem w Europie, bowiem małe firmy to najdynamiczniej rozwijający się klienci w Internecie".

Więcej informacji: www.excite.de/business_centre/, www.excite.co.uk/business_centre/, www.excite.fr/entreprise/