Exonion HVC-400E

Dla wszystkich zagorzałych zwolenników formatu OGG powstał interesujący odtwarzacz płyt CD.


Dla wszystkich zagorzałych zwolenników formatu OGG powstał interesujący odtwarzacz płyt CD.

Exonion HVC-400E to nietypowe urządzenie, gdyż jako pierwsze na świecie obsługuje muzyczny format OGG Vorbis. Oprócz tego odczytuje również pliki MP3, WMA oraz płyty CD Audio.

W zestawie oprócz futerału otrzymujemy pilota na kablu słuchawkowym z wyświetlaczem. Na ekranie pokazywane są informacje o utworze, takie jak tytuł, czas trwania piosenki, bitrate.

Katalogowanie

Exonion HVC-400E

Exonion HVC-400E

Z menu wyświetlanego na pilocie można wybierać utwory skatalogowane według wykonawcy, nazwy albumu czy rozmieszczenia na płycie CD. Pozwala to na szybkie wyszukanie piosenki i proste wygenerowanie playlisty. Katalogowanie utworów z płyty zajmuje jednak trochę czasu.

Bufor antywstrząsowy zachowa 192 sekundy muzyki w formacie CD Audio, 480 sekund piosenki zakodowanej w formacie MP3 oraz 960 sekund utworu zapisanego w formacie WMA lub OGG.

Interesująca aplikacja

Ciekawym dodatkiem do odtwarzacza jest oprogramowanie pozwalające na tworzenie tekstów piosenki, które wyświetlane będą na ekranie podczas jej odsłuchiwania.

Szkoda, że producent tego ciekawego urządzenia dodaje słuchawki, które z powodu fatalnej jakości należy jak najszybciej po zakupie wymienić. Drugim poważnym mankamentem jest brak polskiej instrukcji w zestawie.

Informacje MIP, tel. (22) 4248254,http://www.iriver.pl

Cena 599 zł