Experiment 13 - zaprowadź Roy'a do domu

Experiment 13 to bardzo wciągająca gra logiczno-przygodowa o prześlicznej grafice, której nie można się oprzeć od pierwszego uruchomienia.

Experiment 13 - zaprowadź Roy'a do domu

Experiment 13

Bohaterem gry Experiment 13 jest Roy Tate, który przypadkowo trafił do magicznego, ale mało przyjaznego, świata. Zadaniem gracza jest pomóc Roy’owi znaleźć odpowiedni portal międzywymiarowy, który pozwoli mu odnaleźć drogę do domu i zakończyć tułaczkę. Żeby uruchomić portal niezbędne jest energia świetlnych kul, które Roy musi zebrać na każdym poziomie. Żeby ukończyć poziom Roy musi chodzić po ścianach, suficie, naginać prawa grawitacji, unikać żarłocznych roślin i spadających kamiennych bloków najeżonych kolcami.

Sterowanie grą jest bardzo intuicyjne i nie wymaga klawiszy sprzętowych. Odpowiednie kursory wyświetlają się na ekranie, co pozwala grać w nią komfortowo na najnowszych palmofonach o zredukowanej liczbie przycisków. Do sterowania Roy’em można również wykorzystać akcelerometr.

Na PDA z ekranami o rozdzielczości WVGA gra prezentuje się znakomicie; w przypadku ekranów VGA obcięty jest bok gry co jednak nie przeszkadza zbytnio w rozrywce.

Pierwotnie gra powstała z myślą o najnowszym palmofonie Sony Ericsson, jednak niezawodni programiści z forum xda-developers rozpracowali ją i udostępnili bezpłatnie szerokiemu gronu użytkowników Windows Mobile. Gra jest bezpłatna.

Pobierz: Experiment 13 Windows Mobile