Extio F1220 - monitor 250 metrów od komputera!

Firma Matrox poszerzyła rodzinę urządzeń wykorzystujących technologię RGU (Remote Graphics Units) o model Extio F1220. Nowość pozwala na oddzielenie klawiatury, myszki i monitora od jednostki centralnej na maksymalną odległość 250 metrów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbędziemy się generowanego przez komputer hałasu pochodzącego od pracujących wentylatorów, napędów optycznych i dysków twardych. Jest to szczególnie ważne np. w studiach muzycznych czy też w radiu.

Extio F1220 - monitor 250 metrów od komputera!

Zasada działania Extio F1220

Samo urządzenie to niewielka czarna skrzynka (30 x 2,9 x 14,2 cm), która do komunikującji z komputerem (niezbędne jest zamontowanie w nim sprzedawanej osobno karty) wykorzystuje światłowód (maksymalna odległość - 250 metrów). Nowość pozwala na podłączenie dwóch analogowych lub dwóch cyfrowych monitorów obsługując rozdzielczość sięgającą 1920 na 1200 punktów (dla każdego z wyświetlaczy; wbudowana 128-megabajtowa karta). Użytkownik będzie też mógł skorzystać z sześciu portów USB 2.0 (cztery z przodu i dwa z tyłu), dwóch portów FireWire, dwóch wyjść RGB, dwóch wyjść DVI oraz złącza S/PDIF.

Oczywiście Extio F1220 dysponuje pasywnym systemem chłodzenia. Wydaje się więc, że do pełni szczęścia potrzeba jeszcze tylko bezszelestnej klawiatury oraz myszy (pisaliśmy o takim rozwiązaniu tutaj).

Niestety, cena urządzenia, które powinno trafić do sprzedaży w drugim kwartale tego roku, nie została na razie podana.

Więcej informacji.