Exynos z grafiką AMD wydajniejszy od dwuletniego Apple A12 z iPhone Xs

Samsung współpracuje z AMD nad nowym procesorem mobilnym z rodziny Exynos. Okazuje się, że układ nie będzie tak spektakularnie wydajny, jak oczekiwaliśmy.

Na początku 2021 roku Samsung oficjalnie ogłosił partnerstwo strategiczne z AMD. Obie firmy pracować będą nad nowym procesorem z rodziny Exynos, który otrzyma kartę graficzną opracowaną przez inżynierów z AMD.

iPhone Xs
Źródło: macworld.co.uk

iPhone Xs

Źródło: macworld.co.uk

Samsung zaprezentował już flagowy układ na 2021 rok. W Exynosa 2100 zostały wyposażone flagowce z rodziny Galaxy S21. To prawdopodobnie na bazie tego układu Koreańczycy wspólnie z AMD stworzą nowego Exynosa z kartą graficzną AMD Radeon.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Windows zmienia sterowniki AMD na... starsze
  • Galaxy S25 zrobi coś czego Galaxy S22 Ultra nie potrafił? Samsung szykuje spore zmiany

Najnowsze przecieki wskazują, że nie powinniśmy liczyć na wydajność graficzną rodem z pecetów, komputerów przenośnych czy najnowszych konsol. Okazuje się bowiem, że celem Samsunga jest pokonanie dwuletniego układu Apple A12 Bionic, który zadebiutował we wrześniu 2018 roku razem ze smartfonami iPhone Xr, iPhone Xs oraz iPhone Xs Max. Przypominamy, że w międzyczasie Apple zaprezentowało nowsze procesory Apple A13 oraz 5 nm Apple A14.

Samsung testuje już prototypowe procesory Exynos wyposażone w układ graficzny stworzony przez inżynierów z AMD.

Exynos z grafiką AMD wydajniejszy od dwuletniego Apple A12 z iPhone Xs

Chiński portal ITHome twierdzi, że widział już wyniki najnowszego procesora w popularnym teście syntetycznym GFXBench, które pojawiły się na jednym z koreańskich forów. Wynika z nich, że nowy procesor jest znacznie wydajniejszy od Apple A12 Bionic z iPhone'a Xs wprowadzonego na rynek w 2018 roku.

Apple od lat produkuje najwydajniejsze układy do smartfonów i tabletów. Procesory z rodziny Apple A są zauważalnie wydajniejsze od swojej konkurencji, która debiutuje w podobnym okresie czasu.

Według ITHome nowy procesor Samsung Exynos z grafiką od AMD jest niemalże dwukrotnie wydajniejszy od układu Apple A12 Bionc podczas wykonywania obliczeń graficznych.

Cieszy nas fakt, że Samsung współpracuje z AMD i zamierza wprowadzić na rynek nowy procesor Exynos z kartą graficzną Radeon, ale szkoda, że jego wydajność porównywana jest do Apple A12 z iPhone Xs, a nie Apple A14 z iPhone 12.

Źródło: slashgear.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: