Eye Candy 5: Textures

Firma Alien Skin przedstawiła nowy produkt o nazwie Eye Candy 5: Textures służący do generowania atrakcyjnych tekstur.

Firma Alien Skin przedstawiła nowy produkt o nazwie Eye Candy 5: Textures służący do generowania atrakcyjnych tekstur.

Eye Candy 5: Textures
W pakiecie możemy znaleźć dziesięć modułów dodatkowych, które działają z programami Adobe Photoshop CS, Adobe Photoshop Elements 3.0 i Macromedia Fireworks MX 2004. Ten zestaw narzędzi jest przeznaczony głównie dla grafików i projektantów zajmujących się mapowaniem tekstur trójwymiarowych, projektami architektonicznymi i tworzeniem grafiki internetowej. Uzupełnieniem pakietu Textures będą dwa kolejne zestawy: Eye Candy 5: Nature (już dostępny na rynku) oraz Eye Candy: Impact, którego premiery możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Zestaw Textures zawiera cztery całkowicie nowe tekstury (ściana z cegieł, płyta diamentowa, skóra gada i kamienna ściana), jak również nowsze wersje już znanych tekstur. Podczas projektowania można użyć jednego z wielu gotowych zestawów ustawień lub przygotować własny.

Interfejs Eye Candy został trochę poprawiony i w dalszym ciągu cechuje się prostotą użycia. Użytkownik ma pełną kontrolę nad wzorkami, rozmiarami tekstury, kolorami, gładkością, zakłóceniami i innymi ustawieniami. Warto podkreślić, że program pracuje z 16-bitowymi obrazkami, co stanowi dużą zaletę dla zawodowców. Do wydajnej pracy potrzebny jest dość szybki komputer - całkiem dobre wyniki udało mi się zaobserwować dopiero na Power Macu G4 z dwoma procesorami 1,25 GHz. Praca na Power Macu G4 867 MHz wymagała już pewnej cierpliwości. Na rynku trudno jest znaleźć pakiet, który zapewniałby możliwość tworzenia tekstu o wyższej jakości niż robi to ten zestaw.

Produkt: Eye Candy 5: Textures

Producent: Alien Skin Software

Cena brutto: 99 USD, aktualizacja 49 USD

Konkurenci: KPT Texture Maker

Kontakt: http://www.alienskin.com