Eye of the North i Guild Wars 2 w drodze

Potwierdziły się, krążące od dłuższego czasu w sieci, plotki dotyczące prac nad Guild Wars: Eye of the North, trzecim dodatkiem do słynnej serii MMO Guild Wars. W pełni wiarygodne informacje o rozszerzeniu pojawiły się w najnowszym numerze magazynu PC Gamer.

Eye of the North i Guild Wars 2 w drodze

Plotki o Eye of the North od dawna elektryzowały scenę miłośników Guild Wars. Teraz nareszcie znalazły potwierdzenie w miejscu poważniejszym niż internetowe fora.

Zagraniczny magazyn PC Gamer opublikował potężny artykuł z Guild Wars w roli głównej. Wśród licznych informacji związanych z serią, znalazły się dwie najważniejsze: projekty GW: Eye of the North i GW 2 mają się dobrze i już wkrótce powinny ujrzeć światło dzienne. Co zaoferują oba tytuły?

Eye of the North to trzeci dodatek do znanej gry MMO Guild Wars. W odróżnieniu od poprzednich rozszerzeń, to wymagać będzie przynajmniej jednej z dotychczas opublikowanych części cyklu. Koncepcyjnie, program ma przygotować fabułę GW 1 pod GW 2.

Sama gra zaoferuje przede wszystkim nowe przedmioty (40 zbroi), skille (150) i herosów (10). Ciekawostką będzie również wprowadzenie trybu "hard". Brzmi groźnie...

Sprawa z Guild Wars 2 jest nieco bardziej złożona. Najważniejsze, że gra nie będzie wymagać miesięcznych opłat, i że jej beta-testy rozpoczną się w przyszłym roku (2008). Niestety, wszystko wskazuje na to, że ArenaNet nie pozwoli graczom przenieść postaci z pierwszej części gry.

Więcej informacji wkrótce.