Eyejot - wyślij wideolist

W zdalnych kontaktach z innymi osobami potrzebny jest czasem bardziej osobisty przekaz - interesującym rozwiązaniem jest usługa Eyejot pozwalająca wysyłać listy w postaci plików wideo.

Eyejot (wym. ajdżot), dostępny pod adresemhttp://www.eyejot.com , został zaprojektowany w technologii Macromedia Flash. Wymaga utworzenia konta, po czym możemy nagrać wiadomość w postaci pliku audiowizualnego, posługując się interfejsem Adobe Flash Playera. W wersji bezpłatnej nagranie może mieć długość do 1 minuty, w czasie której można wypowiedzieć 100-150 słów - licznik w interfejsie pokazuje, ile czasu nam jeszcze pozostało do końca. Oczywiście dobrze jest mieć kamerę internetową, gdyż przekaz taki jest bardziej atrakcyjny.

Po nagraniu klipu podajemy adres odbiorcy (Eyejot obsługuje też Twittera) i wysyłamy wiadomość - adresat odbiera list z informacją o przesyłce i linkiem, którego kliknięcie przenosi go do tzw. Message Viewera, gdzie może odtworzyć klip.

Zobacz również:

  • iPhone 13 - wideo 4K ProRes nie dla bazowej konfiguracji!
  • Korzystasz z iCloud? O tej zmianie Apple nie uprzedziło

W serwisie dostępny jest też specjalny widżet, który można zagnieździć w swoim blogu czy na stronie internetowej. W widżecie tym można wyświetlać wizytówkę wideo nagraną uprzednio na swoim koncie. Niestety, z widżetem są pewne kłopoty, zatem na razie wypada jedynie odnotować fakt jego obecności.

Serwis udostępnia też skryptozakładki, które można umieścić w pasku narzędziowym przeglądarki. Kliknięcie skryptozakładki uruchamia interfejs Eyejot, gdzie można nagrać klip i przesłać innej osobie. Otrzymuje ona adres strony, z poziomu której odbyło się nagranie, oraz numer nagrania - po kliknięciu zobaczy ramkę z klipem wideo oraz ramkę ze stroną.

Tutaj możesz zobaczyć przykład nagrania wykonanego za pośrednictwem skryptozakładki.

http://www.eyejot.com/et?Wimmer-119917