F 22 Lighting II

Firma Novalogic znana jest z doskonałej (a przy tym średnio wymagającej, jeśli chodzi o posiadany sprzęt) grafiki i żwawej, barwnej akcji zawartej w swoich symulatorach l. Tytuły takie jak Comanche, Armored Fist czy M1A2 Abrams są świadectwem tego, że przedstawienie tematu "wojna" może być pozbawione głębokich refleksji, można podtekstów i smutku. Novalogic zwykł traktować ten temat lekko i przyjemnie. Niemniej jednak, szczegóły symulacji opracowano na podstawie autentycznej dokumentacji Lockheda Nartina. W samolocie znalazły się wierna kopia kokpitu, oprzyrządowania. Równie wierne są odgłosy walki, F-22 bowiem, posiada dźwięk zapisany w standardzie Dolby Surraund.

Firma Novalogic znana jest z doskonałej (a przy tym średnio wymagającej, jeśli chodzi o posiadany sprzęt) grafiki i żwawej, barwnej akcji zawartej w swoich symulatorach l. Tytuły takie jak Comanche, Armored Fist czy M1A2 Abrams są świadectwem tego, że przedstawienie tematu "wojna" może być pozbawione głębokich refleksji, można podtekstów i smutku.

Novalogic zwykł traktować ten temat lekko i przyjemnie. Niemniej jednak, szczegóły symulacji opracowano na podstawie autentycznej dokumentacji Lockheda Nartina. W samolocie znalazły się wierna kopia kokpitu, oprzyrządowania. Równie wierne są odgłosy walki, F-22 bowiem, posiada dźwięk zapisany w standardzie Dolby Surraund.

F-22 jest wielozadaniowym samolotem bojowym, kontynuatorem chlubnej i najbardziej znanej na świecie serii latających militarnych konstrukcji spod znaku "F". Tak jak i w innych produktach tej firmy nie należy liczyć na jakieś skomplikowane algorytmy, które miałyby za zadanie przedstawić tą sytuację najbardziej realistycznie, ale raczej na olbrzymią porcję zabawy ze skomplikowaną na pierwszy rzut oka klawiszologią.

Sylwetka samolotu i krajobraz są, chyba po raz pierwszy, tak wspaniale wrenderowane i nie mają nic wspólnego z kolorowymi plamami, które nic nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Nie ma tu już kanciastych kształtów, typowych wielokątnych przełamń. Wreszcie ziemia wygląda, jak ziemia, widać las, pustynię. Nawet w niektórych misjach śnieg.

Do wyboru mamy misje, które podzielone są na: szybkie akcje o różnym stopniu trudności, kampanię, która jest długotrwałą serią lotów bojowych i zwiadowczych.

Symulator firmy NovaLogic pozwala na grę w sieci. Można to realizować za pośrednictwem kabla RS lub modemu. Wszyscy ci, którzy są szczęśliwymi posiadaczami joysticków (Thrustmaster, Sidewinder), będa mogli w pełni wykorzystać ich możliwości podczas skomplikowanych manewrów lotniczych.

Polski dystrybutor gry, firma IPS, zadbał o bardzo szczegółową instrukcję (110 stron), która pomaga w pierwszym zetknięciu z symulatorem.

Grę testowali, pod kątem realizmu walki, piloci Air Force i Marine.

Wydawca: NovaLogic

Dystrybucja: IPS

Wymagania:

System: DOS lub Win '95

Procesor: 486/DX4

RAM: 8 MB zalecane 16 MB

Grafika: SVGA

Inne: CD-ROM 2x

karta dźwiękowa zgodna z SBl