F.E.A.R. 3 - szczegóły trybu multiplayer

Trzecia odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin będzie mieć swoją premierę 27 maja. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące gry w trybie wieloosobowym.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Warner Bros., F.E.A.R. 3 ma zawierać cztery rodzaje trybu multiplayer.

W trybie uroczo nazwanym F**king Run naszym zadaniem jest przedarcie się przez armię wroga i dotarcie do wyznaczonego punktu. W trakcie zabawy, gonić nas będzie bezwzględna ściana śmierci - jej dotknięcie oznacza natychmiastową przegraną (więcej o tym trybie przeczytacie w artykule F.E.A.R. 3 i "Fucking Run" - zapowiedź nowego trybu multiplayer

W Soul Survivor przychodzi nam walczyć z naszym byłym kompanem - kolegą z drużyny, który został opętany przez Almę, wskutek czego przeszedł na złą stronę mocy;)

Z kolei w trybie Soul King wcielamy się w ducha, który może opętać kontrolowanych przez komputer przeciwników i przy ich pomocy eliminować wrogów. Zwycięzcą jest ten, który zdoła skraść największą liczbę dusz.

Ostatnia z opcji to Contractions, przypominający survival. Wznosimy barykadę, szukamy broni i staramy się przetrwać kolejne fale wrogów.

F.E.A.R. 3 uatrakcyjnia także system Generative Scare, który jest doskonale znany z serii Left 4 Dead. Sprawia on, że przeciwnicy pojawiają się w losowo wybranych miejscach. Dzięki temu poszczególne poziomy możemy przechodzić wielokrotnie, nie narzekając przy tym na nudę, gdyż za każdym razem jesteśmy zaskakiwani czymś nowym.

F.E.A.R. 3 będzie miała swoją premierę 27 maja. Zagrać będą w nią mogli użytkownicy PlayStation 3, Xboksa 360 oraz posiadacze komputerów osobistych. Warty podkreślenia jest fakt, że dla wszystkich platform gra będzie dostępna tak w wersji oryginalnej jak i z polskimi napisami.

Warner Bros., które jest wydawcą gry, przedstawiło także trailer w którym pokazane są możliwości trybu multiplayer.