F.E.A.R. nowe zrzuty ekranu już są!

Grafika jak w Doomie i zaawansowana sztuczna inteligencja nie pozwoli Ci zasnąć przez długie nocne godziny. First Encounter Assault and Recon ukaże się w 2005 r. i być może zagrozi obecnym zwycięzcom rankingów popularności.

W naszej galerii prezentujemy nowe zrzuty ekranu znakomitej gry fantasy FPP, której premierę firma Monolith (twórca takich produkcji jak "Alien vs. Predator", "No One Lives Forever", "The Matrix Online") zapowiedziała na 2005 rok.

Tytuł to skrót od First Encounter Assault and Recon - oddziału specjalnego, do którego został włączony nasz bohater. Grupa zajmuje się zwalczaniem terroryzmu we wszelkich jego objawach. W czasie jednej z misji w wieżowcu coś poszło nie tak...

Celem gracza jest eliminacja zagrożenia za wszelką cenę i ugaszenie kryzysu zanim wymknie się spod kontroli. Oprócz typowych elementów strzelanek FPP gra zawiera kilka ciekawostek, takich jak zdolności paramilitarne - dziewczynka biegająca po ścianach i zabijająca napotkanych żołnierzy swoim umysłem naprawdę robi wrażenie.

Gra wygląda lepiej niż poprawnie. Specjalnie do niej zaprojektowano nowy silnik graficzny, który wykorzystuje najnowsze efekty, obecne już u konkurencji ("Doom 3" i "Half Life 2"). Z silnikiem ma współpracować zaawansowany model fizyczny Havoc 2.0. Sztuczna inteligencja ma zapewnić efektowne pojedynki i bitwy. Aby zabić wroga trzeba będzie popracować nie tylko przyciskami myszy i klawiaturą, ale też głową. Przeciwnicy będą kłaść się na ziemi, chronić się za przeszkodami, w razie potrzeby uciekać. Za każdym załomem może czaić się wróg, który zechce odstrzelić nam głowę.

Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta.


Zobacz również