F-Secure Internet Security 2010 już jest

Spółka F-Secure wprowadziła dziś na rynek nową wersję pakietu Internet Security. Zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez AV-Test.org, F-Secure Internet Security 2010 ma nawet o 80% mniejszy wpływ na pracę systemu (obciążenie) i o ok. 60% szybciej skanuje komputer w porównaniu do poprzedniej wersji.

F-Secure promuje swój nowy produkt za pomocą hasła: "Chronimy to, co dla Ciebie ważne", co odnosi się bezpośrednio do ochrony indywidualnych danych użytkownika takich, jak zdjęcia, hasła, materiały wideo, maile. Nowa funkcja ochrony przeglądania sprawdza, czy strony www wyświetlone jako wyniki wyszukiwania są bezpiecznie. Gdy użytkownik szuka konkretnego hasła np. poprzez Google otrzymuje listę stron. Te bezpieczne są zaznaczone zielonym symbolem, natomiast obok szkodliwych pojawia się czerwony znak "x". Oprogramowanie automatycznie blokuje witryny, które rozpowszechniają niebezpieczne aplikacje lub służą do wyłudzania poufnych danych np. dostępu do konta bankowego on line.

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez F-Secure w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Finlandii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych, tylko jedna czwarta respondentów uważa, że nie jest zagrożona złośliwym oprogramowaniem rozpowszechnianym za pomocą stron www. Ponad 40% użytkowników nie ma takiej pewności. Natomiast najmniej bezpieczni czuli się Polacy (63% uważało, że grożą im wirusy i inne kody dystrybuowane przez witryny), na drugim miejscu znaleźli się Szwedzi z 40% takich odpowiedzi.

Ochrona przeglądania w F-Secure Internet Security 2010 obejmuje też funkcję Exploit Shield, która blokuje ataki wymierzone w luki w zabezpieczeniach przeglądarki. Luki powstają w wyniku braku aktualizacji za pomocą najnowszych "łat" lub poprawek udostępnionych przez producenta. Funkcja Exploit Shield chroni przed atakami na luki, które nie zostały jeszcze "załatane" przez dostawców oprogramowania. Badania F-Secure pokazują, że 20 % respondentów z Europy i Stanów Zjednoczonych nie wie, czy ich oprogramowanie jest aktualne, a 10% wie, że nie jest. Tymczasem zaledwie 40% respondentów z Polski ma zainstalowane łatki, 30% nie wie czy posiada takie aktualizacje i aż 25% deklaruje brak łatek.

Nowy pakiet F-Secure Internet Security 2010 zawiera funkcję kontroli rodzicielskiej wzmocnioną przez technologię cloud computing, nowy i przyjazny interfejs oraz statystyki zapewniające szybki przegląd historii zabezpieczeń komputera. Rozwiązanie obsługuje Windows 7.

Wraz z nową wersją aplikacji pojawiło się nowe logo, które zostało zaprojektowane przez duńskiego projektanta Muggie Ramadanianego.

F-Secure Internet Security 2010 już jest

Wersję testową można bezpłatnie pobrać zhttp://www.f-secure.com.pl/download.html . Cena wersji komercyjnej na jedno stanowisko to 169 zł.