F-Secure: internauci coraz bardziej świadomi zagrożeń

Jak pokazały niedawne badania firmy F-Secure, internauci w większości są świadomi licznych zagrożeń czyhających na nich w Sieci. Do najbardziej nieufnych narodów należą amerykanie, którzy niezwykle ostrożnie podchodzą do np. płacenia kartą kredytową w systemie online.

Specjaliści z F-Secure przebadali użytkowników Sieci w wieku od 20 do 40 lat. Byli to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Indii oraz Hong Kongu. Respondentów pytano o świadomość zagrożeń jakie czyhają w Internecie na nich oraz na ich pociechy.

Wyniki pokazały, że coraz większy odsetek rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że ich dzieci podczas korzystania z Sieci narażone są na wiele niebezpieczeństw. Aż 54 procent rodziców stwierdziło, że ich pociechy nie są w Internecie bezpieczne.

Inaczej sprawa ma się jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa podczas płacenia kartą kredytową w systemie online. Większość z przebadanych osób stwierdziła bowiem, że nie ma oporów przed płaceniem w ten sposób w Internecie. Jedynie 31% nie czuje się bezpiecznie. Wyjątkiem są jednak mieszkańcy Francji (gdzie 62% osób czuje się niepewnie) oraz Stany Zjednoczone (63%).

Zobacz także:

Czy cloud computing zagraża bezpieczeństwu danych?

Czy twoje hasło też brzmi: "hasło"?

TCG: pełne szyfrowanie dla wszystkich modeli dysków twardych