F-Secure łączy siły z Zyxel, aby zapewnić ochronę domowych sieci

Firmy F-Secure oraz Zyxel łączą siły, aby chronić domowe sieci Wi-Fi. W ofercie dla dostawców usług internetowych znajdą się między innymi routery zapewniające szybką łączność i bezpieczeństwo wszystkich urządzeń użytkowników, takich jak laptopy, tablety, smartfony, a nawet inteligentne pralki czy lodówki.

W ramach współpracy firm, bramy sieciowe Zyxel zostały wyposażone w technologię F-Secure Connected Home Security. Rozwiązanie wykorzystuje usługę F-Secure Security Cloudoraz nowe możliwości zwalczania cyberzagrożeń dzięki sztucznej inteligencji. Połączenie tych elementów zapewnia odpowiednią ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Użytkownik będzie mógł również skorzystać z funkcji ochrony prywatności czy kontroli rodzicielskiej.

Jak mówi Allen Lin, wiceprezes w Zyxel Broadband EMEA Business Unit:

Rośnie popularność urządzeń z dziedziny Internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) i konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Dlatego wraz z firmą F-Secure opracowaliśmy rozwiązanie chroniące wszystkie urządzenia w domowej sieci, które dostawcy usług internetowych będą mogli teraz oferować swoim użytkownikom.

Przewiduje się, że do 2021 roku na świecie będzie aż 25 miliardów urządzeń , które łączą się z internetem, a niestety nie zawsze tworzy się je z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. W tym wypadku routery to kolejne „drzwi” w naszych domach, które również należy zabezpieczyć. F-Secure współpracuje z ponad 200 operatorami na całym świecie i wierzy, że nowe rozwiązanie pozwoli lepiej chronić użytkowników, którzy korzystają z ich usług.

Zyxelto to globalny dostawca rozwiązań sieciowych, działający na 150 rynkach od prawie 30 lat. Obecnie już 100 milionów urządzeń firmy jest wykorzystywanych przez operatorów, przedsiębiorstwa, jak i użytkowników prywatnych. Firmy zaprezentują nowe rozwiązanie na Broadband World Forum w Berlinie, które odbędzie się w dniach 23–25 października 2018roku. A my zapraszamy do naszych działów Bezpieczeństwo oraz Sieci i Wi-fi, gdzie znajdziesz dużą ilość darmowych aplikacji, mających za zadanie chronić twoje urządzenia przed wszystkim, co może dostać się do nich poprzez internet.