F-Secure z dwiema nagrodami „Best Protection” AV-TEST za 2018 rok

Firma F-Secure otrzymała dwie nagrody „Best Protection”przyznane przez niezależny instytut AV-TEST za 2018 rok.Wyróżniono nimi F-Secure SAFE oraz PSB (Protection Service for Business), popularne w Polsce rozwiązania z zakresu ochrony internetu dla klientów indywidualnych i małych firm.

Na wynik końcowy poszczególnych rozwiązań składają się comiesięczne rezultaty z całego roku. Eksperci instytutu AV-TEST dokonują oceny nie poprzez symulowane testy, ale na podstawie ochrony przed rzeczywistymi zagrożeniami.Wykorzystują do tego metody cyberprzestępców. takie jak: złośliwe wiadomości e-mail, zainfekowane pliki czy ataki „drive-by” lub „zero-day”. Maik Morgenstern, dyrektor ds. technologii w AV-TEST, pochwalił F-Secure:

Produkty F-Secure SAFE oraz PSB przez cały rok 2018 zapewniały bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, co instytut AV-TEST docenił nagrodami „Best Protection”

F-Secure z dwiema nagrodami „Best Protection” AV-TEST za 2018 rok

W swoich rozwiązaniach ochronnych F-Secure łączy doświadczenie konsultantów ds. bezpieczeństwa z możliwościami sztucznej inteligencji, aby skutecznie chronić klientów przed wszystkimi rodzajami cyberzagrożeń. Badacze pracujący na czterech kontynentach zajmują się przewidywaniem, wykrywaniem oraz aktywnym zwalczaniem cyberataków. Mika Ståhlberg, dyrektor ds. technologii w F-Secure, podsumowuje: "Nagrody są dowodem naszego zaangażowania w bezpieczeństwo organizacji i użytkowników indywidualnych. Nie zdobylibyśmy wyróżnienia „Best Protection” siedmiokrotnie bez ciągłych inwestycji w najlepszych specjalistów i rozwijania zaawansowanych technologii ochronnych. Cieszymy się, że nasza praca po raz kolejny została doceniona w rygorystycznych testach niezależnego instytutu badawczego AV-TEST.

Rozwiązanie F-Secure PSB dla klientów biznesowych jest dostępne w oficjalnej sieci dystrybucyjnej. Rozwiązanie F-Secure SAFE dla klientów indywidualnych jest dostępne w sklepie F-Secure e-store, a także w ofercie operatorów takich jak UPC Polska, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, NC+, Vectra, Toya, Inea i wiele innych. SAFE jest również częścią pakietu F-Secure TOTAL, w którym do dyspozycji użytkowników jest także VPN oraz menedżer haseł.