FACT: Pobierałeś pirackie filmy? Nie pozwiemy cię

Brytyjska organizacja antypiracka Federation Against Copyright Theft (FACT) zintensyfikowała w ostatnim czasie działania wymierzone w osoby nielegalnie zdobywające i dystrybuujące kopie najnowszych filmów. W minionym tygodniu 6 osób skazano na kary więzienia - jednocześnie przedstawiciele FACT zapowiadają, iż nie zamierzają podejmować kroków prawnych przeciwko osobom pobierającym nielegalne filmy.

Wśród skazanych (w wieku od 21 do 37 lat) znalazły się zarówno osoby uczestniczące w produkcji i dystrybucji pirackich płyt DVD, jak i osoby zaangażowane w dystrybuowanie nielegalnych kopii filmów w Internecie. Skazano ich na kary od 6 miesięcy do 4 lat pozbawienia wolności.

Co ciekawe, podczas dochodzenia FACT zdobyła dane 13 tys. osób pobierających nielegalne filmy z Internetu - jednak organizacja zapowiada, że internauci mogą na razie spać spokojnie. "Aktualnie naszym celem jest wyeliminowanie jak największej liczby producentów pirackich DVD i dystrybutorów filmów. Nie będziemy pozywać osób, które pobierały filmy z Internetu - nigdy nie mieliśmy takich planów" - tłumaczy Eddy Leviten, przedstawiciel organizacji.

"Liczymy na to, że wyroki więzienia będa jasnym sygnałem dla osób zaangażowanych w proceder nielegalnej dystrybucji filmów. Będziemy ich tropić i skazywać tak długo, jak będą czerpać korzyści z łamania prawa. Klienci powinni mieć świadomość, że kupując pirackie płyty pozwalają przestępcom na bogacenie się, a jednocześnie szkodzą legalnym przedsiębiorcom" - dodał Kieron Sharp, szef FACT.


Zobacz również