FBI prowadziło "DarkMarket.ws" - superstronę dla hakerów

W sieci pojawił się arcyciekawy raport, który bardzo dobitnie i obrazowo wyjaśnił kontrowersyjną sprawę związaną z forum DarkMarket.ws. Okazuje się, że to "siedlisko zła" - miejsce, w którym od dwóch lat spotykało się wielu hakerów, specjalistów od łamania zabezpieczeń czy handlarzy podrobionymi kartami kredytowymi i danymi osobowymi - było tajnie prowadzone przez FBI. Obecnie każdy chętny może nawet obejrzeć zdjęcia z miejsca, w którym agenci rozpracowywali cyberprzestępców.

Niemieckie radio Südwestrundfunk dotarło do raportu niemieckiej policji państwowej, który jasno wykazuje, że słynne forum dla cyberprzestepców, DarkMarket.ws, było prowadzone przez FBI.

Sprawa wyszła na jaw gdy niemiecka policja zainteresowała się jednym z aktywnych gości forum, który miał specjalizować się w podrabianiu i sprzedaży kart kredytowych. Okazało się, że namierzony przestępca i administrator forum - Master Splynter - to w rzeczywistości J. Keith Mularski, starszy agent FBI pracujący w Cyber Initiative and Resource Fusion Unit, który współpracował również z National Cyber Forensics Training Alliance w Pittsburghu. Samo NCFTA od dłuższego czasu jest platformą porozumienia między firmami branży biznesowej, internetowej oraz służbami specjalnymi. Zadaniem platformy jest walka z cyberprzestepczością.

Wiadomo, że DarkMarket.ws działało od dwóch lat choć teraz z niejasnych powodów zakończyło swoją działalność. Forum umożliwiało osobom handlującymi danymi osobowymi porozumiewanie się i dokonywanie transakacji. Witryna obfitowała również w liczne tematy związane z phishingiem, łamaniem zabezpieczeń, itd.

FBI jeszcze nie skomentowało sprawy.

Pełen artykuł w języku angielskim: "Cybercrime Supersite 'DarkMarket' Was FBI Sting, Documents Confirm".