FBI szkoli łowców filmowych piratów

Amerykanie postanowili wspomóc Szwedów w zwalczaniu piractwa - w ramach ogłoszonej właśnie współpracy specjaliści z FBI i MPAA będę szkolić szwedzkich policjantów do walki z nielegalnym dystrybuowaniem materiałów chronionych prawem autorskim. Zakres szkolenia obejmować ma m.in. ściganie piratów internetowych oraz zwalczanie procederu nagrywania filmów w kinach za pomocą kamer wideo.

W szkoleniu, zorganizowanym przez Federalne Biuro Śledcze, MPAA (Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Filmowego) oraz szwedzką organizację Antipiratbyran, weźmie udział grupa studentów szwedzkiej Narodowej Akademii Policyjnej. Mają oni zostać przygotowani do zwalczania filmowego piractwa internetowego - "Chodzi o wyposażenie policjantów w umiejętności niezbędne do wykonywania ich ustawowych obowiązków" - tłumaczy Marianne Hilton, kierująca działem dydaktycznym w akademii.

Szkolenie obejmować ma m.in. namierzanie i likwidowanie działających w Internecie serwerów dystrybuujących pirackie filmy i inne materiały, a także walkę z piratami nagrywającymi filmy podczas pokazów kinowych.

Przedstawiciele akademii odpierają zarzuty, jakoby pozwalali na ingerowanie w szkolenie amerykańskiej organizacji lobbystycznej (chodzi o MPAA) - ich zdaniem uczelnia jest otwarta na wszelkie sugestie dotyczące procesu dydaktycznego. Marianne Hilton mówi, iż zaangażowanie w szkolenie FBI i MPAA nie oznacza, że instytucje te będą miały jakikolwiek wpływa na to, jak policja przeprowadzała będzie akcje antypirackie. "Zajęcia z udziałem przedstawicieli FBI i MPAA będą miały formę seminarium - chodzi o przedstawienie naszym studentom różnych metod działań piratów i sposobów ich zwalczania" - tłumaczy M. Hilton.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: